Serenay Aktaş kimdir

Serenay Aktaş kimdir, Serenay Aktaş, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Babası sinema makinisti, annesi ise aşçıdır. Bir abisi vardır. Henüz okuldayken tiyatro ile ilgili çalışmalarda yer aldı.

Çocukken deli gibi futbolcu olmayı ve yurt dışına transfer olup ciddi anlamda bir kariyer yapmayı istiyordu. İlk başlarda babası çok karşı çıktı. Sokak aralarında mahalle maçları yapardı. Babası her seferinde onu‘’bir daha oynarsan ayaklarını kırarım” diye azarlayarak eve götürürdü. Daha sonraları profesyonel olarak futbolla ilgilendiğinde ise baktı ki yapacak bir şey yok, elinden tutup ona kulüp buldu.

15 yaşında Zeytinburnuspor‘da kadın futbol takımında lisanslı olarak İki sezon görev alan yetenekli bir futbolcu, daha sonra İki sezon Fatih Vatan Lisesi’nde futbol oynadıktan sonra en son olarak bir sezon 1207 Antalyaspor’da kadın futbol takımında görev yaptı.

Bir ajans sahibi Facebook’tan fotoğraflarıı görmüş. Futbol oynaması ve fiziği dikkatini çekmiş. Serenay Aktaş ile iletişime geçti. İlk olarak ‘Kanıt‘ dizisinde oynadı. Bunu ‘Umut Yolcuları’, ‘Türk Malı’, ‘Âlemin Kralı’, ‘Yahşi Cazibe’, ‘Kalbim Seni Seçti’ takip etti. Aynı zamanda reklamlarda da rol aldı.

The Actors Studio’dan Al Pacino‘nun oyuncu koçu Tom Brangle‘ın kamera önü oyunculuğu üzerine düzenlediği, üç gün süren work shop’a katıldı.

Televizyon ekranlarında oynayan başrollerinde Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm ve Mehmet Günsür gibi isimlerin yer aldığı başarılı dizi “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Ayşe Hatun” karakterini canlandırmıştır.

2014 yılının ocak ayında gösterime giren “Çılgın Dersane 3” sinema filminde Duygu Çetinkaya, Paşhan Yılmazel, Boğaç Aksoy, ve Okan Karacan ile başrolü paylaştı. Sibel Tüzün‘ün konuk oyuncu olduğu filmin yapımcısı Faruk Aksoy‘dur.

Serenay Aktaş, 2014 yılında yapılacak olan Survivor yarışmasına Acun Ilıcalı‘nın teklifine evet dedi.

Filmleri :
2014 – Çılgın Dersane 3 (Sinema Filmi)
2013 – Bir Varmış Bir Yokmuş (Ece Hanım Konağı)(Sinema Filmi)
2012 – 2013 – Muhteşem Yüzyıl (3. V3 4. Sezon) (dizi)
2011 – Arka Sıradakiler (dizi)
2011 – Şüphe (dizi)
2011 – Kalbim Seni Seçti(dizi)
2011 – Yahşi Cazibe(dizi)
2011 – Alemin Kıralı(dizi)
2010 – Türk Malı (dizi)
2010 – Umut yolcuları (dizi)
2010 – Kanıt (dizi)

12 Yorumlar

 1. serenay seni çoook sewviyorumm

 2. serenay aktaş çok iyi bir insan ve ben seroist im azimli bir kişilik ve bir survivor

 3. arkadaşlar şimdi elenme olasılığı fazla lütfen oylayalım

 4. büşra nur aslan

  Serenay seni çok seviyorum

 5. Serenay survivor all stara en çok sen yakışıyosun seni çok seviyorum 2016 inşallah gidersen survivor all stara gidersin seni çok seviyorum

 6. serenay abla ben şuan 13 yaşıdayım ben sana biraz benziyorum fizik olara bendesokaklar amcaoğularımda maç yapıyorum ama bana kızıyorlar sen çocukmusun diyorlar en büyük hayalim senin gibi, futbolcu olmak istiyorum işalah olurum.seni çok seviyorum.

  • bende 12 yaşındayım futbolcuyum antalyaspor manavgat takımında alt yapıdayım senin idolunum ilk önceleri okul arkadaşlarım arkadaş çevrem fiziğimin futbol için iyi olmadığını söylediler ama ben yılmadım pes etmedim bazen maçdan ağlayarak çıktım ama bıkmadan usanmadan yine oyamaya başladım ileride inşallah senin gibi bir kız futbolcu olurum sevgiler

 7. Serom seni čok seviyorum sen birtensin sen hayatmda gördüğüm en gzl en doğal kişisin ben #seroistim #safc ♥♥♥

 8. seranayım seni cok seviyorumhayat biyografini cooook beğendin seni cook SEVİYORUM

 9. Serenay abla ben 20 yasında sana hayranım seninle görüşmek en büyük hayalim lütfen görürsenbbu msji bos birakma

 10. serenay abla survıvorun en güzel kızısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.