Şebnem Schaefer kimdir

Ad Soyad: Şebnem Schaefer Doğum Tarihi: 09 Şubat 1984 Nereli: Frankfurt, Almanya Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Şebnem Schaefer kimdir, Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde Almanya Frankfurt‘da doğmuştur. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone Schäfer’dır. Annesi “Fatma Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır.

15 yaşında Modellik yapmaya başladı. Frankfurt’ta okuduğu liseden 2003 yılında mezun oldu. Sonra Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki bölümü de yarım bırakmak zorunda kaldı. 2006’da Almanya’da CDU’ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak siyaset ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 tarihine kadar Türkiye’de bulundu. 2009 yılında Almanya’ya döndü Daha sonra anda Fern Universität in Hagen’da Siyaset ve Kamu Yönetimi okudu.

İyi derece Almanca, Türkçe, İnŞebnem Schaefer, ayrıca 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi sırasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yaptı. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Zeki Triko‘nun mayo reklamlarında oynadı.

Şebnem Schaefer, 2000 yılından 2002 yılına kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile arkadaş oldu. 2005 yılının Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpek ile nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan’dan olaylı bir şekilde ayrıldı.

Sunuculuk Yaptığı Programlar :
Show TV – Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D – Almanya Hürriyet Baskı
TGRT – Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV – Stil Programı
TV8 – Şebnem Schaefer’la Muhteşem Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, özel etkinlikler

Filmleri :
2007 – Üç Tatlı Cadı – Peri
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu – Zaldabar Kız
2005 – Emret Komutanım – Alev Hemşire
2003 – Lise Defteri – Aylin
2008-2009 – Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu)

İlgili Makaleler

Şebnem Schaefer hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu