Sare Davutoğlu kimdir

Ad Soyad: Sare Davutoğlu Doğum Tarihi: 1961 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Sare Davutoğlu kimdir, Sare Davutoğlu, 1961 yılında İstanbul‘da doğmuştur.

Sare Davutoğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Jinekoloji üzerine yüksek lisans yaparken Ahmet Davutoğlu ile 1984 yılında e kızlarına Sefure, 1988’de doğan ikinci kızlarına Memnune adını vermiştir. Bu isimler Ahmet Davutoğlu’nun annelerinin isimleridir.

Sare Davutoğlu, eşinin bakan olması sonrası birçok yardım ve sosyal destek kampanyasında yer aldı. kürtaj karşıtı platformlarda da yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın kızı Esra Erdoğan Albayrak’ın da doktoru olan Sare Davutoğlu halen İstanbul’da özel muayenehanesinde doktorluk hizmeti vermeye devam ediyor.

Eşi Ahmet Davutoğlu, 1988 yılında doktora tezi için Mısır ve Ürdün‘e gittiği dönemlerde Sare Davutoğlu İstanbul’da iki kızı ile yalnız yaşamak zorunda kalmış. Ahmet Davutoğlu, Doktorasını tamamladıktan sonra 1990 yılında Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi‘nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. Bu üniversiteye kazandırdığı Siyaset bölümünde, bölüm başkanı olarak göreve atandı ve de 1993 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Ahmet Davutoğlu, Eşi Sare hanım ve iki kızı ile beraber 1990`ın ilk aylarında gittikleri Malezya‘da Kuala Lumpur`da, Çin mahallesinde bir ev tutup yerleştiler. 1995 yılında Türkiye`ye döndüler. Eşiyle Malezya‘ya gittiği dönemde o da üniversitenin kliniğinde görev yaptı.

Sare Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan‘ın kızı Esra Erdoğan Albayrak’ın da doktorudur. Çocuklarının doğumunu o yaptırdı.

Kürtaj karşıtkonuda konuşmalar yapan Sare Davutoğlu, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı’na üyedir. Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği (KASAD-D)’ın da Yönetim Kurulu Asil Üyeleri arasındadır.

Ahmet Davutoğlu ise eşi Sare Hanım’dan şu sözlerle bahsediyor:

‘ Evin her türlü bakanı Sare Hanım’ dır. Ben evin sadece bakılanıyım. ‘

Sare Davutoğlu, 1984 yılından beri Ahmet Davutoğlu ile evlidir. Sefure (d.1986), Memnune (d.1988), Mehmet, Hacer Büke adlarında 4 çocuğu vardır. Kızı Sefure, (Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker‘in 3. torunu Ahmet Özokur ile evlidir. Ortanca kızı Meymune ise İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dursun Topçu‘nun oğlu Talha Topçu ile evli.

İlgili Makaleler

Sare Davutoğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu