Rahmi Aygün kimdir

Ad Soyad: Rahmi Aygün Doğum Tarihi: 1955 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Rahmi Aygün kimdir, TRT‘nin eski spikerlerindendir.

Rahmi Aygün, 1955 yılında Ankara‘da doğmuştur. Baba adı Ahmet, anne adı Gönül’dür. Aslen Kastamonu, Devrekani, kızacık köyüne kayıtlıdır. Ankara Cumhuriyet Fen Lisesinde okudu.

Rahmi Aygün, meslek yaşamına 1984 yılında İzmir Radyosu’nda spiker olarak başladı. 1988 ve 2001 yılları arasında TRT‘de ana haber bülteni spikerliği, naklen yayın spikerliği, savaş bölgeleri dahil yurt dışı, yurt içi muhabirlik ile TRT’de baş spikerlik ve eğitmenlik görevlerinde bulundu.

2001 yılında TRT’den emekli olan Rahmi Aygün, 2004 yılında kurulan Kanal B Televizyonunun kuruluşunda görev aldı ve 2006 yılına kadar Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Rahmi Aygün, Kanal B’den ayrıldıktan sonra Mozaik Tv ve Toprak Tv Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Son olarak Kayseri’de E Haber Televizyonu’nun kuruluşunu gerçekleştiren ve Genel Yayın Müdürlüğü görevinde bulunan Rahmi Aygün, Daha sonra 2013 yılında Halk Tv’ye geçti.

Anka Enstitüsünde de yazarlık yapkaktadır.

Şu anda sektörde bulunan birçok spikerin eğitmeni de olan Rahmi Aygün, Halk TV’de haberleri sunmakta ve kuşak programları ile tartışma programları da hazırlamaktadır.

Türk Dil Kurumu’nun internet sitesindeki sesli sözlüğünü Göksel Durna ile beraber 12 günde yaklaşık 70 bin sözcük okuyarak seslendirmiştir.

İlgili Makaleler

Rahmi Aygün hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu