Priyanka Chopra kimdir

Ad Soyad: Priyanka Chopra Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1982 Nereli: Jhankard, Hindistan Meslekler: , , , Ölüm Tarihi: --

Priyanka Chopra kimdir, Priyanka Chopra, 18 Temmuz 1982de Hindistan’ın Jhankard şehrinde Yüzbaşı Dr. Ashok Chopra ve Dr. Madhu Akhauri çiftinin kızı olarak doğdu. Babası Hint ordusunda bir doktordur. Lucknow şehrinde La Martiniere Kız Okulunda okudu. ABD‘ye giderek Massachusetts’de “Newton North High School” okulunda ve Cedar Rapids, Iowa’da bulunan “John F. Kennedy” Lisesinde okudu, ancak okulu bitirmeden 2000 yılında Hindistan’a döndü ve Bareilly şehrindeki “Army Public School” lisesinden mezun oldu. Ardından Mumbai’deki “Jai Hind College” üniversitesine gider.

2000 yılında Yarışmaya katılmadan önce de modellik yapan Priyanka Chopra,önce “Miss India” ardından da ” Miss World” yarışmasında biribci oldu. Dünya güzeli olarak tescillendikten sonra film teklifleri almaya başlayan Priyanka Chopra Hindistan‘da aranan bir aktris oldu.
2002 yılında ilk filmi olan “Thamizhan”da rol aldı.

Priyanka Chopra, bir çok filmde oynadı, aynı zamanda eğitimli bir batı klasik müzik şarkıcısıdır.

Priyanka Chopra, çeşitli moda tasarımcıları için podyumlara çıkmaya devam ediyor. 2006 yılında, Priyanka Chopra’nın geleneksel Hint kıyafeti giymiş minyatür oyuncak bebekleri yapılarak piyasaya sürülmüştür.

İlgili Makaleler

Priyanka Chopra hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu