Özgür Özel Kimdir

Ad Soyad: Özgür Özel Doğum Tarihi: 21 Eylül 1974 Nereli: Manisa Meslekler: , Burcu: Başak

Özgür Özel kimdir, Özgür Özel  21 Eylül 1974 tarihinde Manisa’da doğmuştur. Anne ve babası emekli öğretmen olan Özgür Özel’in babasının adı Talat, annesinin adı Rukiye Şükran’dır. İlkokulu Manisa Merkez Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Manisa Lisesi’nde ortaokulu okuduktan sonra İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümünde okudu, lisenin son yılında Manisa Lisesi‘ne geçip oradan mezun oldu. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini 1997 yılında bitirdi.

1999 yılında serbest eczacı olarak Manisa’da çalışmaya başladı. Manisa Eczacı Odası’nda, 2001-2007 yılları arasında bir dönem Genel Sekreterlik ve iki dönem Oda Başkanlığı görevlerinde bulundu. Aynı yıllarda Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde Manisa Cumhuriyet Mitingi’nin düzenleyiciliği ve sözcülüğünü yaptı. Eczacı Özgür Özel, Oda Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği sosyal ve çevre projeleri ile çeşitli ödüller aldı.

Özgür Özel, Manisa Eczacı Odasında sırasıyla Yönetim Kurulu Üyesi, Veznedarı, Genel Sekreteri ve Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2007 yılında Türk Eczacıları Birliği (TEB) Merkez Heyeti üyeliğine seçildi. TEB’de Saymanlık ve 2 dönemde Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Kongre ve konferanslara çok sayıda bildiri sundu. Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu ile Avrupa Eczacılık Forumu’na üyelikleri bulunmaktadır.

163 tane kongre ve konferansta yazılı ve sözlü bildiri, sunum ve panel yöneticiliği yapmıştır. İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Özgür Özel, Didem Özel ile evlidir ve İpek adında bir kızları vardır.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Manisa Belediye Başkan adayı olan Özgür Özel, 33. Olağan Kurultay’da ve 15. Olağanüstü Kurultay’da Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi olarak görev yaptı. 10 Mart 2011 tarihinde Milletvekili Adayı olmak üzere Türk Eczacıları Birliği’ndeki görevinden istifa etti. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 24.dönem Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçildi.

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Manisa Büyükşehir belediye başkan adayı oldu fakat yine seçilemedi. 5 Eylül 2014 – 6 Eylül 2014 arasında yapılan 18. Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayı’nda CHP parti meclisi üyesi seçildi.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP’den Manisa milletvekili olarak seçildi. Milletvekilliği döneminde TBMM Sağlık Komisyonu ve CHP Cezaevleri İnceleme Komisyonu üyesi oldu.

Özgür Özel, 24 Haziran 2015 tarihinden günümüze Cumhuriyet Halk Partisi grup başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.

Özgür Özel’in yazdığı kitaplar;

2014 – Kalemi Kırılan Gazeteciler.
2014 – Balyoz Kumpası Balyoz Davasındaki Hukuk Skandalı.

Özgür Özel hakkında yapılan aramalar

Özgür Özel, Özgür Özel biyografi, Özgür Özel hayatı, Özgür Özel nereli, Özgür Özel kimdir, Özgür Özel eşi, Özgür Özel kaç yaşında, Özgür Özel fotoğrafları

İlgili Makaleler

Özgür Özel hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu