Osmantan Erkır kimdir

Ad Soyad: Osmantan Erkır Doğum Tarihi: ?? ?? 1973 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Osmantan Erkır kimdir, Osmantan Erkır, 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. 4 yaşından itibaren TV stüdyolarında büyüdü. Babası Uğur Erkır TRT’de yönetmendir.

İstanbul St. Michel Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de üniversite eğitiminde Sinema –Televizyon, lisans üstü olarak da oyunculuk okudu. İngiltere’de 8 yıl eğitim ve çalışma hayatından sonra Türkiye’de Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Tiyatrosunda kısa bir süre oyunculuk yaptı.

Aile şirketi olan STR Film Yapımcılıkta çalıştı. Aynı yıllarda Kim 500 Milyar İster? adlı yarışmayı Türkiye’ye getirerek Türkiye televizyonunda bir çığır açan bu formatla TV dünyasına adım attı.

Türkiye’ye getirdiği; Kradan – Kim 500 Bin İster, En Zayıf Halka, Türkiye Yarışıyor, Koltuk, Kazandıran Numaralar, Popstar gibi birçok yarışma proğramlarını satın alarak yapımcılığını da üstlenmiştir. Anında Görüntü Show’da yine bir ilki gerçekleştirerek Doğaçlama Tiyatroyu televizyona taşıdı.

Osmantan Erkır, boşandıktan sonra, Popstar yarışmasını sunduğu sıralarda o programın jüri üyesi Ebru Gündeş‘le birlikte oldu.

Osmantan Erkır, 2012 yılında Beşiktaş’ta “Sahne Beşiktaş” adlı açtığı kültür merkezinde, hem sahnede hem de perde arkasında yeni projelerle seyirciyle buluşuyor. Bu mekanda, Osmantan Erkır‘ın moderatörlüğündeki “Aspava” adlı doğaçlama oyun ilk olarak sergilendi.

Osmantan Erkır, Şirin Ediger ile 2005 yılında bir evlilik yaptı, iki yıl sonra 15 Haziran 2007’de boşanmıştır.

Yaptığı yarışma proğramları :
Kim 500 Milyar İster, -sonradan- Kim 500 Bin İster,
En Zayıf Halka,
Türkiye Yarışıyor,
Koltuk,
Kazandıran Numaralar,
Popstar
Popstar Alaturka
Anında Görüntü Show
Artiz Mektebi
Dokun Bana

İlgili Makaleler

Osmantan Erkır hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu