Önder Turacı kimdir

Ad Soyad: Önder Turacı Doğum Tarihi: 14 Temmuz 1981 Nereli: Kemah, Belçika Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Önder Turacı kimdir, 1981 Belçika doğumlu, Fenerbahçe‘nin 19 numaralı formasını giyen ünlü defans oyuncusu. Fenerbahçe’den önce La Louviere, Standard Liège gibi klüplerde forma giymiştir.

Ailesi Erzincan‘lı olan Önder Turacı, 14 Temmuz 1981’de Kemah, Belçika’da doğdu.

Futbola, 1986‘da henüz 5 yaşındayken, Club Ligue‘in genç takımında başladı. 1995‘e kadar burada forma giyen Turacı, ayrıldığı sene 1998‘e kadar formasını giyeceği, Tilleur Liège‘in genç takımına geçti.

Tilleur Liège’deki futbol yaşantısına ve amatör oyunculuğa nokta koymasıyla, 1998’de profösyönel kariyerine Standard Liège takımında başladı. 2 sene burada oynayan Turacı, 2000 yılında Vise takımına transfer oldu. Vise’de kısa bir süre forma giymesinin ardından, gene aynı sene La Louviere ile anlaşma imzaladı.

Takvimler 2002‘yi gösterdiğinde, pröfösyönel kariyerine başladığı Standard Liège ile tekrar anlaşma imzaladı. 2 sene formasını tekrar giydiği takımda 63 maça çıkan Turacı, 3 de gol’e imza attı. 2004 yılında ilk kez Belçika ligi’nden ayrılan oyuncu, Fenerbahçe Spor Klübü ile 4 senelik sözleşmeye imza attı.

Çifte vatandaşlığı bulunan Turacı, bürokratik sebeplerden ötürü, Türk Milli Takımında oynayamamıştır. Belçika milli takımında oynama hakkı halen devam etmekte olan oyuncu, Fenerbahçe’de 19 numaralı formayla futbol hayatına devam etmektedir.

Diğer Bilgiler

Pozisyon: Defans

Boy: 186

Kilo: 79

Ayakkabı no: 43

İlgili Makaleler

Önder Turacı hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu