Ömür Özdemir kimdir

Ad Soyad: Ömür Özdemir Doğum Tarihi: ?? ?? 1976 Nereli: Şile, İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ömür Özdemir kimdir, Ömür Özdemir, Doğma büyüme İstanbul’ludur. Twitter’da “Ceri Levis” takma adıyla tanınmıştır. 1976’da Şile, İstanbul’da doğan Ömür Özdemir, ilkokul öğretmeni bir anne-babanın oğludur. Lisedeyken tiyatro kolundaydı. Konservatuar sınavlarına girmesine ailesi karşı çıktığı için sınavlarına giremedi. İşletme fakültesinde okudu.

Twitter’da ilk tanınmaya başladığı dönemlerde 08.00-18.00 mesaisi olan bir işte çalışıyordum. Bir ilaç firmasında 12 yıl İlaç mümessilliği yaptı.

Ömür Özdemir sosyal medyada “Ceri Levis” takma adıyla ünlendi. Hayalini Twitter gerçekleştirdi “Jerry Lewis”i çok beğendiği için adını Türkçeleştirerek kullandı. Twitter’da yazdığı esprili “Twit”lerle büyük bir hayran kitlesi edindi.

Girdiği ortamlarda lafı gediğine koyan, gündeme dair kısa ama herkesin içinden geçenlere tercüman olan laflar ederdi. Bu özelliğini Twitter’da kullanmaya başladı. İnsanlar yazdıklarını paylaşmaya başladılar.

Hülya Avşar, bir gün kendi programında “Twitter’daki Ceri Levis’in hayranıyım” dedi. Bu açıklamayı benzerleri takip etti, ünlü isimler Levis’in yorumlarını takipçileriyle paylaştılar ve “Ceri Levis” Twitter’ın en çok konuşulan kişilerinden biri oldu.

Ceri Levis genelde gündemle ilgili yorumlar yapıyor. Ama onun yazılarından Demet Akalın da, Şafak Sezer de, Teoman da, Ömür Gedik de, Soner Sarıkabadayı da nasibini alıyor. Bu durumu “Her me açıklıyor. Ceri Levis’in özellikle Demet Akalın‘la ilgili yazıları çok konuşuluyor, çok beğeniliyor. Yazdıkları ünlü şarkıcıyla tanışmasına da vesile oluyor. Şimdilerde Demet Akalın’la ilgili çok fazla yorum yapmayan Ceri Levis “Artık arkadaş olduk. Onu anlamaya başladım” diyor.

Ceri Levis yani Ömür Özdemir hâlâ bu mecranın en popüler isimlerinden. Üstelik artık o bir televizyon yazarı. Okan Bayülgen‘in ekibinde editör olarak çalıştı.

Daha önce de Turkmax kanalında yayınlanan “heberler” adlı programda Levent Kazak’ın ekibinde metin yazarıydı. Futbol hakemliği kursuna gitti.

Ömür Özdemir hafta sonları da NTV Radyo’da Cengiz Semercioğlu’yla birlikte radyo programı yapıyor.

2009 yılında ikinci evliliği bitme dönemine girmişken Twitter ile tanıştı.

Ceri Levis’in son sevgilisi, yine kendisi gibi bir ‘Twitter fenomeni‘ olan Pucca. Ya da gerçek ismiyle Selen Işık.

İlgili Makaleler

Ömür Özdemir hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu