Okan Karacan kimdir

Ad Soyad: Okan Karacan Doğum Tarihi: ?? ?? 1977 Nereli: İstanbul Meslekler: , , , Ölüm Tarihi: --

Okan Karacan kimdir, Komedyen ve sunucu, radyocu, Şovmen, sinema oyuncusu

Okan Karacan, 1977 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Erkan adında bir abisi vardır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul ili Şişli’de bulunan Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesinde tamamladı. 1994 yılında İstanbul liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Üniversiteye Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme bölümünde başladı. Daha sonra 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Müzikoloji Bölümünü kazandı ve 8 yılda sindire sindire bitirdi.

Birçok çocuk Tiyatrosu’nda görev aldı. 2002 yılında ilk Büyük oyununu Tiyatro Portakal’da Sigara Böreği isimli tiyatro oyununda oynadı. Ardından “Hadi Çaman” tiyatrosu, BKM ve Uygur Kardeşler’de görev aldı.

1995 yılında mağazacılık ve turizm üzerine işler yaptı. Sonra “Sinevizyon” programında program asistanı olarak medyada çalışmaya başladı. Show Tv’de “şakamatik”, Kanald’de “Taksi” ve “Çocuktan Al Haberi”, Atv’de “Sakarazi” ve 2000 yılı yılbaşı özel eğlencesi, TRT’de “Sayısal Gece” çekilişleri ve sabah kuşağında “Günbe Gün”, Fox tv’de “Oyun Bozan”, Star Tv’de “Kabere Kabere” adındaki programlarda görev almıştır.

1999 – 2003 yılları arasında Best Tv’de “Sabah Neşesi” adlı programı yaptı. Best Fm’de “Gamlıbaykuş” ve Alem Fm’de “Karacan OnAir” programlarıyla radyoculuk yaptı.

Okan Karacan, 2007 yılında “Buzda Dans” ve “Şarkı Söylemek Lazım” adlı programlarının yapımcılığını üstlenmiştir. Sinema filmi ve dizilerde rol aldı.

145 kiloya kadar çıkan Okan Karacan, 5,5 ayda 50 Kilo vererek 95 kiloya indi. Okan Karacan’ın yurt dışında faaliyet gösteren “Karacan Artistik Hizmetler” adıyla hizmet veren bir yapım şirketi vardır. Ayrıca 2011 yılından bu yana çeşitli telemarketing organizasyonlarında sunuculuk yapmaktadır.

Okan Karacan, iç mimar Zeynep Kadıoğlu ile 2013 aralık ayında nişanlandı.

2014 yılının ocak ayında vizyona giren ve filmin yapımcısı Faruk Aksoy olan “Çılgın Dersane 3” sinema filminde Duygu Çetinkaya, Paşhan Yılmazel, Boğaç Aksoy, Serenay Aktaş ile başrolleri paylaştı. Sibel Tüzün de bu filmde konuk oyuncu olarak oynadı.

Tiyatro:
2012 – Beyefendi bir yalancı arıyor, Tiyatro Cansın
2002 – Sigara Böreği, Tiyatro Portakal

Filmleri :
2014 – Çılgın Dersane 3 (Doktor Bilgin)(Sinema Filmi)
2008 – Dedektif Biraderler (Turna) (TV Dizisi )
2008 – Ayakta Kal (Ömer) (Sinema Filmi)
2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi )
2007 – Çılgın Dersane Kampta (Doktor Bilgin) (Sinema Filmi)
2007 – Çılgın Dersane (Doktor Bilgin) (Sinema Filmi)
2005 – Sevda Tepesi (Adem) (TV Dizisi )
2005 – Bir Varmış Bir Yokmuş (TV Dizisi )
2003 – 2006 – Hayat Bilgisi (Bestele Behçet) (TV Dizisi )
1998 – Salacak Öyküleri (Tilt Mahmut) (TV Dizisi )

İlgili Makaleler

Okan Karacan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu