Oğuzhan Koç kimdir

Oğuzhan Koç kimdir, Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan, Refahiye’de Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci erkek çocukları olarak doğmuştur. 13 Mart 1992 tarihinde yaşanan Erzincan depreminin ardından ailesiyle Bursa‘ya taşındı. Müzik eğitimi veren özel bir koronun (Ali Cengiz Çelenk Korosu) giriş sınavlarına katıldı ve kazandı.

8 yaşında Bursa Devlet konservatuarı hocalarıdan müzik eğitimi almaya başladı, 16 yaşına kadar devam etti. İlkokulun ardından Gazi Anadolu Lisesi’ne girdi, ortaokul ve lise hayatına orada devam etti. Henüz lisede olmasına rağmen grubuyla üniversite şenliklerinde konserler verdi. Ortaokul ve lisede amatör olarak tiyatro ile ilgilendi. Lisede sınıf arkadaşı oyuncu Eser Yenenler ile arkadaş oldu.

Bir yıl İzmir‘de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu olmadı. 2005 yılında İstanbul‘a geldi, Eser Yenenler‘in yanına yerleşti. Grup kurdu çeşitli yerlerde müzik yaptı, şarkı söyledi. İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünde okumaktadır.

2007 yılı ağustosunda BKM Atölye Oyuncuları arasına katıldı. 2009 yılında Yılmaz Erdoğan‘ın yönetmenliğini yaptığı Neşeli Hayat filminde oynadı. “Çok Güzel Hareketler Bunlar” komedi programında oynadı. Oğuzhan Koç, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli komedi programında sergilediği oyunculuk performansına müzik yeteneğini de ekleyerek kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Oğuzhan Koç, şarkıcı Ferhat Göçer‘e söz ve müziği kendisine ait olan “Gül ki Sevgilim” adlı şarkıyı vermiştir. 2009 yılındaki Gülben Ergen‘in “Uzun Yol Şarkıları” albümündeki “Giden Günlerim Oldu” şarkısı da Oğuzhan Koç’a aittir.

Oğuzhan Koç, Star TV’de 2013 Mayıs ayında Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile beraber 3+1 isimli gece şovuna başladı. Proğramı Acun Ilıcalı‘nın satın almasıyla 5 Ekim 2013 tarihinden itibaren “3 Adam” adıyla devam etmektedir.

Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak ile birliktedir.

Ödülleri :
2011 – 17. Kral Müzik Ödülleri, ‘En İyi Film Müziği’ ödülü “Çok Filim Hareketler Bunlar” filmi ile

Albümü :
2013 – Ben Hala Rüyada

Filmleri :
2010 – Çok Filim Hareketler Bunlar

24 Yorumlar

 1. Oğuzhan koç dünyanın en iyi şarkıcısı benim favorim

 2. seni çok seviyorum ogiiiii

 3. ben oğuzhan abinin en çok ben hala rüyada şarkısını seviyorum özenle dinliyorum burdan selamlar gönderiyorum O.O ←

 4. ben oğuzhan koçun en büyük hayranıyım sesine bayılıyor odamda posterlerini asıp sırf onun şarkılarıyla üzüldüğümde toplayabiliyorum kendimi çünkü onu çok seviyorum ben hala rüyada ,domuz gribi ol inşallah ,gitsem diyorum onu çooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorum buradan selam gönderip onu öpüyorum burada dur çünkü yaşadığım yer burdur ziyaretini bekliyoruz

 5. oğuzhan'ın en büyük hayranı

  oğuzhan koç canım benim seni çok seviyorum… tarzına, ayakkabılarına, saçına, yüzüne ve en önemlisi de kalbinin güzelliğine bayılıyorummm… seni en çok benn seviyorummmmmmm.

 6. oguzhanin delisi

  oguzhan kocun belkide en buyuk faniyim onu cok seviyorum her isini takip ediyorum kazandigi odullerde onun kadar bende seviniyorum sarkilari muthis komedyenlikde sinir tanimiyor oyunculukta ustune yok ses desen bu kadar guzell bir sesi varken susmak ona yasak olmali harika bir insan on parmaginda on marifet

 7. oğusan seni çok seviyorum sen çok tatlı ve çok yakışıklısın senin büyük bir hayranınım seni çok ama çok seviyorum bu arada sesine bayılıyorum çok güzel bir sesin var maşallah nazar değmesin

 8. oğuz seni çoooook seviyorum en büyük hayranınım bütün şarkılarını ezberledim

 9. Seni cok seviyorum oguzhan koc öldü diye haberler var o yüzden cok uzuldum ama az once olmediginin haberini aldim ve cok mutlu oldum ama hâlâ komadaymışsın

 10. bende çook seviyorum oğuzhan koç a özenip gitar aldı çalamıyorum kurs arıyorum

 11. Seni çok seviyorum oğuzhan abi büyük hayranınim seni çok seviyorum hayranlıkla sarkilrini dinliyorum ayrica en büyük hayranin benim.

 12. O bir tek benim

 13. Seninle dansetmek isterdim

 14. abi çok büyük bir hayranıyım seni çok seviyorum.sesine bayılıyorum kardeşimle hep seni dinliyoruz

 15. orta okulda herkes murat boz derken ben kafayı oğuzhan koç la bulmuştum şuan lise 2 ye gidiyorum ve hala üzüldüm de mutlu oldumda oğuzhan koçu dinliyorum hayat hikayenide okudum çok tatlısın

 16. Çok güzel hazırlamışlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.