Murat Dalkılıç kimdir

Murat Dalkılıç kimdir, Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. ilk ve orta öğretimini Kuşadası’nda tamamladı. O dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurdu ve grubun solistliğini üstlendi.

17 yaşında Kuşadası’nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu oldu. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karabarlarda gitar çalarak başlayan müzik kariyerine başladı.

2008 yılında ilk albümü “Kasaba”yı çıkardı. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.

Piyano eğitimi de alan Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Ardından 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Uganda‘da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse yok mu? derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011′de yayınlanan programda sanatçı telefonla yardım toplamıştır. Gece boyu süren; Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak vd. ünlülerle beraber Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplanmıştır.

Ödülleri :
2009 – Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Boğaziçi Üniversitesi Medya ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2010 – Pal Fm Müzik ödülleriEn İyi Canlı Sahne Performansı
2010 – Kra Sarkı “Kasaba”

Albümleri :
2008 – Kasaba
2009 – Pardon
2009 – La Fontaine
2010 – Merhaba
2012 – Bir Güzellik Yap

13 Yorumlar

 1. Sizi çok seviyorum <3

 2. murat dalkılıç şarkıların çok güzel

 3. Şarkilarin çok guzel

 4. sizi çok seviyoruz
  şarkılarınz çok güzel

 5. Murat Dalkılıç AŞKTIR Gerisi Heyecanımdandır
  SENİ ÇOK SEVİYORUM aşkım Benim için ÇOK Değerlisin
  SEMANUR <3 MURAT DALKILIÇ ( AŞKLARIN BİRTANESİ)

 6. Murat DALKILIÇ hayranımsıN seni çok seviyorum ☺muckk.

 7. sizi ççççççççooookkkkk sevyom ahhhhh nefesim tükendi

 8. murat dalkılıç seni çok seviyorum

 9. erbaayamı geleceksin abi konser için

 10. murat abicim erbaaya gelmeyeceksin çok üzüldüm ya hepimizin başı saolsun olsun birdahaki seneye gel ltfen seni cok seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 11. Murat abi benim bütün hayallerim seni görmek hayatini az önce okudum senin ne kadar yakisikli olduğu yazamiuorum SENİ ÇOK SEVİYORUMMM

 12. bence çooooooooooook yakışıklısın

 13. aşkım işte yaaaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.