Mümin Sekman kimdir

Ad Soyad: Mümin Sekman Doğum Tarihi: - Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mümin Sekman kimdir, Mümin Sekman, İstanbul doğumlu yazar, danışman ve kişisel gelişim uzmanı. Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı meslek adını tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman, kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefliyor. Liderlere, starlara ve iş adamlarına danışmanlık yapmasının yanısıra, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kurucusu.

İstanbul’da dünyaya gelen Mümin Sekman, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk alanında kariyer yapmayan ve kendisini kişisel gelişim çalışmalarına adayan Sekman, Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil adlı ilk kitabını, 21 yaşındayken yazdı. Kişisel gelişim ve başarı konulu kitaplar yazmaya devam etti ve Kesintisiz Öğrenme adlı 2. kitabını yayımladı.

Son 10 yılda kişisel gelişim alanındaki çalışmalarını kapsamlı şekilde sürdüren Sekman’ın 40 ilde düzenlediği seminerlere, 55 binden fazla kişi katıldı. Uzmanın, 100 Bin adet basılan son kitabı Her Şey Seninle Başlar ise 1 yıl içerisinde 400.000 satış rakamına ulaşarak ‘en başarılı başarı kitabı‘ oldu ve çıen çok satanlar listesinde. Sekman aynı zamanda ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kuruculuğunu yaptı. Kigem.com sitesi, ilk Türkçe kişisel gelişim sitesi oldu ve 60 binden fazla üyeye ulaştı.

Liderler, televizyon yıldızları ve iş dünyasından isimlere yönelik uyguladığı ‘kariyer check up‘ı ile birebir danışmanlık yapan Sekman, Çocuklar Duymasın adlı dizinin de senaryo danışmanlığını yaptı. Bunun yanısıra çok sayıda yazarın da ilk kitabının editörü oldu. Çevik Şirketler ve Türk Usulü Başarı adlı kitaplarıyla bu alandaki çalışmalarını yayımlayan Sekman’ın açıklamalarından birisi şöyleydi:

‘Kişisel gelişim uzmanı’ meslek adını, Türkiye’de tanımlayan ilk kişi olan Sekman, Ajans Press’in her yıl açıkladığı ve hakkında en çok haber çıkan sanatçı, yazar ve işadamlarının sıralandığı ‘En Medyatikler’ raporunda, 1.104 haberle 2006 yılının ‘en çok haber olan yazarlar’ sıralamasında 8. oldu.

Kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefleyen Sekman’ın kitapları şimdiye kadar 45 baskı yaptı ve kitaplarının tüm satışı 540 bini geçti. Hayat felsefesi; ‘ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil‘ olan yazara göre başarılı olmak ‘öğrenilebilir’.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil. (10.baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (7.baskı)

3. Türk Usulü Başarı (6.baskı)

4. Başarı Üniversitesi (7.baskı)

5. Kişisel Ataleti Yenmek (9.baskı)

6. Çevik Şirketler (5.baskı)

7. Herşey Seninle Başlar

İlgili Makaleler

Mümin Sekman hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu