En Güncel Biyografi Sitesi, 23 Kasım 2017
Beğen 0

Muharrem İnce kimdir

 • Ad Soyad: Muharrem İnce
 • Doğum Tarihi: 04 Mayıs 1964
 • Nereli: Yalova
 • Burcu:


 • Meslekler: ,
 • Ölüm Tarihi: --

Muharrem İnce kimdir, 1964 Yalova doğumlu öğretmen ve siyaset adamı. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir.

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964’de ZekiyeŞerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitiren İnce, lisans eğitimini BursaUludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.

Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.

TBMM’de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı.

13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Ülkü İnce ile Evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM’deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir.

2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı bir kitap yazmıştır.

Muharrem İnce kimdir Muharrem İnce kimdir biyografisi toplam 4.815 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

 1. naci ozgoren dedi ki:

  Sayın Muharrem İnce
  Ben,67 yaşindiyım.lisansüstü eğitimli ve emekliyim.ilk oyumu Demirele..diğer seçimlerde hep chp.ye veya dsp. Ye Özalın ilk seçiminde de ANap.a oy verdim.Chp.niçin iktidar olamaz.Halkın tahsil düzeyi düşüktür.Tİpik ortadoğu ülkelerinden bir tık üstünde.En önemlisi toplumun %75 i sağcı,dindar ve tutucu yani mutaassıp. Boyle bir kesimden chp. Oy istiyor.verirler mi.O halde chp.tüzük değişikliği yapıp ortanın solu politikasından vazgeçip.Özal gibi,halkcı merkez politikayla.liberal,milliyetçi,sağcı,solcu vedinci kesimlerle bir olmalıdır.

Yorum Yaz