Melih Gümüşbıçak kimdir

Ad Soyad: Melih Gümüşbıçak Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1968 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Melih Gümüşbıçak kimdir, Melih Gümüşbıçak, 10 Ağustos 1968 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Demetevler İlkokulu, Demetevler Ortaokulu, 50. Yıl Lisesi’ni bitirdi. 1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

Melih Gümüşbıçak, Lise ve üra Şekerspor, Şekerbank, Mülkiyespor gibi takımlarda futbol oynadı. Çeşitli yaş guruplarında ve lise takımıyla birlikte Türkiye Şampiyonlukları ve dereceleri elde etti. Ayrıca formasını giydiği Genç Milli Takımla 1985 yılında Fransa’da ki Uluslararası Kadetler Turnuvası’nda şampiyonluk yaşadı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra 1992 yılında TRT Haber Dairesi Başkanlığı Spor Haberleri Müdürlüğü’nde Spor Spikeri olarak işe başladı.

1994 Ağustos – 1995 Kasım tarihleri arasında Yedek Subay olarak Erzurum‘da vatani görevini yaptı ve TRT’ye geri döndü.

1996 Şubat’ında Kanal D‘ye transfer oldu ve İstanbul’da yaşamaya başladı. Aynı yılın Ekim Ayında Show Tv’ye transfer oldu.

Melih Gümüşbıçak, 1997 yılında Elif Yazıcı ile evlendi. Bora ve Mert adında iki oğlu vardır.

Türkiye Gazeteciler cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi meslek kuruluşlarına üye ve çeşurullarında görev yaptı.

TRT, Kanal D, Show Tv, Cine 5, Skytürk, Skyturk 360, 360 ve Lig Tv gibi kuruluşlarda Spiker, sunucu, programcı ve spor müdürü olarak görev yaptı. Freelance olarak çalışmaya devam etmektedir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2013 – Mc Dandik (Spiker)(Sinema Filmi)
2009 – Kanal-İ-zasyon (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)

İlgili Makaleler

Melih Gümüşbıçak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu