Mehmet Demirkol kimdir

Ad Soyad: Mehmet Demirkol Doğum Tarihi: 1970 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Mehmet Demirkol kimdir, Futbol Yazarı, Futbol Yorumcusu.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mehmet Demirkol, 1970 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Galatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Mehmet Demirkol, bir süre halkla ilişkiler sektöründe metin yazarlığı yaptı Yazarlığa Gazete Pazar‘da başladı, ardından Yeni Binyıl‘da ve Radikal‘de devam etti. Radikal’de, yazarlığına 2002 Dünya Kupası’nı yerinde takip ederek ve gözlemlerini aktararak, gazeteci kimliğini de ekledi. Radikal Futbol ekibinde yer aldı. Radikal Futbol dergisinin kurucu ekibinde yer aldı.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Mehmet Demirkol, yazarlığa başladığı ilk günlerden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2002 Dünya Kupası’daki yazılarını derleyerek “Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları” adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Mehmet Demirkol, CNN Türk‘teki İleri Üçlü programında görev yaptı. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi ile Video Lig programlarında yorumlar yapmaktadır. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi programında Bülent Korkmaz ve Metin Tekin ile birlikte yorumculuk yapmaktadır. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yapmaktadırlar.

Mehmet Demirkol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitapları :
2002 – Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları

İlgili Makaleler

Mehmet Demirkol hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu