Megan Fox kimdir

Ad Soyad: Megan Fox Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1986 Nereli: Rockwood, Tnnessee, A.B.D. Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Megan Fox kimdir, Transformers serisindeki rolü ile ünlü olan, FHM dergisi tarafından dünyanın en seksi kadını seçilen Amerika‘lı sinema oyuncusu.

Megan Fox, 16 Mayıs 1986 tarihinde, Amerika’nın Tennessee eyaletine bağlı olan Rockwood’da dünyaya geldi. Annesi Darlene Tonachio ve babası Franklin Fox, Megan daha küçük bir çocukken boşandığı için kızkardeşi ile beraber üveybabasının evinde büyüdü.

Tiyatro ve dans eğitimlerine beş yaşındayken, Kingston‘da başlayan Foxx, bir yandan da okulunun yüzme takımında yer alıyordu. Florida‘ya taşındıktan sonra da tiyatro eğitimlerine devam etti ve de 1999 yılında, 13 yaşındayken Amerikan Modellik ve Yetenek Yarışması‘nda ilk ödülünü kazandı. Ortaokul eğitimini Morningside Academy‘de tamamladıktan sonra lise eğitimi için Lucie Wast Centennial Lisesi’ni tercih etti.

2001 yılında, Holiday in Sun adlı filmin kadrosunda yer alarak ilk sinema oyunculuğu deneyimini yaşadı. 2002 ile 2003 yılları arasında, toplam 122 bölümü yayınlanan Ocean Ave adlı televizyon dizisinin başrolünde oynayan Fox, bu dizi sayesinde kendisine büyük bir hayran kitlesi edinmiş oldu. 2004 yılında “Confessions of a Teenage Drama Queen” adlı filmle üne kavuşmuş olan oyuncu “Hope & Faith” adlı tv programıyla da ününü pekiştirdi. 20032006 yılları arasında, en önemlisi Hope & Faith olan bir dizi televizyon dizisi ve show programında konuk oyuncu rolleri üstlendi fakat bu zaman diliminde sinema ile ilgili bir çalışması olmadı.

2007 yılında, Fox’a dünya çapındaki ününü kazandıran Transformers filmi çekildi. Aynı adı taşıyan çizgifilmden uyarlanan ve de halihazırda büyük bir hayran kitlesi bulunan Transformers gişede de beklenen başarıyı gösterdi ve de yılın en çok izlenen filmlerinden birisi oldu. Bu başarı Fox’un iki devam filmi için anlaşma imzalamasını sağladı.

Transformers’da üstlendiği Mikaela Banes rolü, genç oyuncuya MTV Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” ve de Teen Choice Awards Ödülleri’nde “En İyi Aksiyon Filmi Kadın Oyuncusu” dahil dört ödülde adaylık getirdi fakat hiçbirisini kazanamadı.

Transformers’ın ardından, 2007 yılında How to Lose Friends & Alienate People ve de 2008 yılında Whore adlı filmlerde küçük rollerde rol adı fakat bu filmler gişede pek başarı gösteremedi.

2009 yılında, Transformers’ın devam filmi olan Transformers: Revenge of the Fallen filmi vizyona girdi ve büyük bir gişe başarısı kazandı. Transformers serisindeki başarılı performansı Fox’a Jenniffer’s Body adlı filmde oynama şansı kazandırdı. Revenge of the Fallen ile aynı yıl gösterime giren film sayesinde Fox, ilk başrol oyunculuğu deneyimini kazanmış oldu.

Tam bir dövme hastası olan Fox’un vücudunda, eski sevgilisinin Brain Austin Green‘in adlı da dahil olmak üzere sekiz dövme bulunmakta. Bir dönem nişanlandığı Brain Austin’den ayrılan Fox, 2008 yılında verdiği bir röportajda biseksüel olduğunu açıkladı. Dövme merakı, biseksüelliği, başarılı oyunculuğu ve mükemmel fiziği nedeniyle pek çok kere Angelina Jolie ile kıyaslanan genç oyuncu, Jolie’nin mirasçısı olarak görülüyor.

Fox’un gelecekteki projeleri arasında, şu anda yapım aşamasında olan ve 2010 yılında gösterime girecek olan Jonah Hex ve de daha çekimi başlamamış olan The Crossing bulunmakta.

Evliliği : 2010 yılında oyuncu Brian Austin Green ile evlendi. Noah Shannon Green (d. 27 Eylül 2012) adında bir çocuğu var.

Filmleri :
2001 – Holiday in the Sun
2002-2003 – Ocean Ave.
2003 – What I Like About You
2004 – Two and a Half Men
2004 – Confessions of a Teenage Drama Queen
2004-2006 – Hope and Faith
2004 – The Help
2004 – Crimes of Fashion
2007 – Transformers
2008 – How to Lose Friends & Alienate People
2008 – Whore
2009 – Transformers: Revenge of the Fallen
2009 – Jennifer’s Body
2010 – Jonah Hex
2011 – The Crossing
2011 – Fathom
2011 – Friends with Kids
2011 – The Dictator
2012 – This Is 40

Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir
Megan Fox kimdir

İlgili Makaleler

Megan Fox hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu