Malin Maria Akerman kimdir

Ad Soyad: Malin Maria Akerman Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1978 Nereli: Stocholm, İsveç Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Malin Maria Akerman kimdir, Solomon Kardeşler, Watchmen, Teklif v.b. filmlerdeki başarılı performansı ile tanınan İsveç doğumlu Kanada’lı oyuncu ve model.

Malin Maria Akerman, 12 Mayıs 1978 tarihinde, Stokholm, İsveç’de dünyaya geldi. Babasının başarılı bir iş teklifini kabul etmesinin ardından ailesi ile beraber, daha iki yaşındayken Kanada’ya taşınan oyuncu, anne babasının ayrılmasından sonra annesi ile beraber Kanada’da büyüdü. Lise eğitimini bitirdikten sonra York Üniversitesi’nde psikoloji okuyan Akerman, mezun olmadan önce üniversiteden ayrıldı.

Daha beş yaşındayken modellik ve reklam oyunculuğu ile T.V. ekranlarına adım atan Akerman, 17 yaşındayken Kanada’nın Süper Modeli yarışmasını kazanarak Avrulpa’yı da kapsayan bir modellik kariyerine başladı; bu kariyeri üniversiteyi kazanması ile beraber sona erdi.

Oyunculuk kariyerine ağırlık vermek için Kaliforniya’ya taşınan Akerman, 2003 yılında The Utopian Society, 2004 yılında Harold & Kumar Go to White Castle ve 2007 yılında Solomon Kardeşler gibi pek çok filmde rol aldı fakat ona asıl ününü 2009 yılında, Alan Moore’un aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan ve Zack Snyder’ın yönettiği Watchmen sayesinde kavuştu. Filmde oynadığı Silk Spectre II karakteri yoğun ilgi görürken, filmin cüretkar sahneleri de genç oyuncuyu 2009 yılında, FHM dergisince düzenlenen ankette Dünyanın En Seksi 100 Kadını listesinde 69. sıraya soktu.

Malin Akerman, 20 Haziran 2007 tarihinde, İtalyan müzisyen Roberto Zincone ile dünya evine girdi.

İlgili Makaleler

Malin Maria Akerman hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu