Mahmut Tanal kimdir

Ad Soyad: Mahmut Tanal Doğum Tarihi: 01 Ocak 1961 Nereli: Şanlıurfa Meslekler: ,

Mahmut Tanal kimdir, Mahmut Tanal, 1 Ocak 1961 tarihinde Şanlıurfa, Hilvan’da Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğmuştur.

Mahmut Tanal, 1982 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

Mahmut Tanal, Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programı’ndan sertifika aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyesi oldu

2011 yılı Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Üyeliği ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 1.bölge milletvekili adayı oldu ve tekrar seçildi.

Orta düzeyde Almanca bilen Mahmut Tanal evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Mahmut Tanal hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu