Lütfü Türkkan kimdir

Ad Soyad: Lütfü Türkkan Doğum Tarihi: 05 Şubat 1959 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Lütfü Türkkan kimdir, MHP Kocaeli Milletvekili

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden 1976 yılında mezun oldu.

1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi, ardından 1978 yılında okumaya başladığı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulundan 1980 yılında mezun oldu ve daha sonra da Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne 2004 yılında başladı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı.

Lütfü Türkkan, Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

Katıldığı toplu etkinlikler:
23–24 Mayıs 2002 Boğaziçi Üniversitesi Balkanlarda Kültürel Kimlik Konferahafazasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi, 07 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu. Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliği. 10–12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan KonferansıIrk Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu tebliği.

Lütfü Türkkan, 2011 yılında seçimlerde aday adayı olabilmek için görev yaptığı Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden istifa etti.

Lütfü Türkkan, 24. Dönemde 2011 Türkiye genel Milletvekili seçimlerinde MHP Kocaeli Milletvekili seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi olan Lütfü Türkkan, TBMM‘nde Çevre Komisyonu Üyesi, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi görevlerini yapmaktadır.

2011 seçimlerinde MHP’den aday gösterildiğinde, “Milletvekili seçilince, maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim” diyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan aldığı Milletvekili maaşlarıyla karşılıksız burs vermektedir.

İyi düzeyde İngilizce ve Makedonca, orta düzeyde Rusça, Sırpça ve Bulgarca bilmektedir.

Lütfü Türkkan, Şebnem Hanım evli ve Dilara, Nilhan, Mehmet ve Türküm adlarında 4 çocuk babasıdır.

Üye Olduğu Kuruluşlar:
Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı)
TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi
Kocaeli Sanayi Odası ÜyesiGebze San. ve Tic. Odası Üyesi
Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği
Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

İlgili Makaleler

Lütfü Türkkan hakkında ziyaretçi yorumları

3 Yorum

  1. Başarınızın devamını dilerim güzel insan sayın lütfü türkkan mhp ye yakışan bir abimizsin

  2. 5-3-2015 tarihinde TBMM de yaptığınız konuşmanızı keyifle dinledim.Ağzınıza sağlık,çok güzel aynen iktidarın dilinden konuştunuz,alayınız kelimesiyle konuşmanız çok hoşuma gitti.Sanırım kökeniniz Rumeliden aynı yerlerdeniz.Çok mutlu oldum.Sizi içtenlikle kutluyor,sevgilerimi gönderiyorum.

  3. İsleriniz deki basarilariniz guzel ama bugun izmite sehit cenazesine sirtinizda apacik gorunen silahla gorunmeniz basarisz bi siyasetci oldugunuzu gosteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu