Levent Gültekin kimdir

Ad Soyad: Levent Gültekin Doğum Tarihi: 1972 Nereli: Ardahan Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Levent Gültekin kimdir, Levent Gültekin, 1972 yılında Ardahan Göle’de doğmuştur. Lise eğitimini bitirene kadar Göle’de yaşadı. Ardından Anadolu Üniversitesi‘nin Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Levent Gültekin, 1994 yılında Yeni Şafak gazetesinde gazetecilik hayatına başladı. 1995 yılında Yeni Şafak gazetesinin reklam müdürü oldu. 1998 yılında Yeni Şafak’tan ayrılarak Haber Postası adlı günlük bir gazete çıkardı ancak bu ayrılık kısa sürdü. 1 yıl sonra Yeni Şafak gazetesine Genel Müdür olarak geri döndü. Burada 5 yıl Yeni Şafak’ın haber müdürlüğü dahil değişik görevlerde bulundu. 2000 yılında Yeni Şafak gazetesinden ayrılarak Gerçek Hayat dergisini çıkartmaya başladı ve 5 yıl boyunca Gerçek Hayat derginin hem yayın yönetmenliğini hem de sahipliğini yürüttü.

Levent Gültekin, Cenk Açık takma adıyla İnternet haber sitelerinde yazılar yazdı. İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun yıllar yazarlık yaptı. Levent Gültekin, 2015 yılında kendi isteğiyle bu gruptan ayrılarak Diken’de yazmaya başladı.

2007 yılında Star Medya Grubu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. 2009 yılında Star Gazetesinden istifa edip dil eğitimi için Londra‘ya gitti. 2010 yılında Londra’dan döndü. 2010 yılında ise TMSF idaresi altındaki Cine5‘te yönetici olarak çalıştı. 2010’un ortalarına doğru Cine5’teki görevinden ayrıldı.

Levent Gültekin, Medyascope yorum ve haber platformunda Ruşen Çakır ile gündemi değerlendirdi.

Kitapları :
2015 – Şatafatlı Mağlubiyet (İslamcıların İktidarla İmtihanı)

İlgili Makaleler

Levent Gültekin hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu