Kamil Özler kimdir

Ad Soyad: Kamil Özler Doğum Tarihi: 1955 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Kamil Özler kimdir, 2011 yılından itibaren Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kamil Özler, 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kamil Özler, Antonio Dumezıc‘ten gitar dersleri alarak müziğe başladı.

Kamil Özler, 1977 yılında girdiği Kültür Bakanlığı Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Tülay Örser ile klarnet, Yavuz Özüstün ile Türk Musikisi ve Caz, Demirhan Altuğ ile armoni dersleri çalıştı. Mezun olduktan sonra da bu okulda öğretim görevlisi olarak uzun müddet görev yaptı. Mezun olduğu dönemlerde Berklee Müzik Okulu’nun, dışardan modern armoni, düzenleme ve orkestrasyon derslerini aldı.

Kamil Özler, 1982 yılında gitarist olarak katıldığı TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda aranjör, besteci ve enstrüman sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İTÜ Devlet Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesinde solfej, armoni, orkestrasyon ve gitar dersleri verdi.

Kamil Özler, 2011 yılında “Klarnet Tekniği” adında bir eğitim kitabı da yazdı. Beste düzenlemeleri ile pek çok esere başarılı imza atan, aynı zamanda gitar ve klarinet virtüözü olan Özler, 2011 yılından itibaren Neşet Ruacan‘dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kitapları :
2011 – Klarnet Tekniği.

İlgili Makaleler

Kamil Özler hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu