Jon Lajoie kimdir

Ad Soyad: Jon Lajoie Doğum Tarihi: 21 Ağustos 1980 Nereli: Montreal, Quebec, Kanada Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Jon Lajoie kimdir, Aralarında Everyday Normal Guy, I Kill People ve de Radio Friendly Song’un da bulunduğu pek çok komedi videosu sayesinde internetin en ünlü komedyenlerinden birisi olmayı başaran Kanada’lı oyuncu, şarkıcı, müzisyen, komedyen ve internet ünlüsü.

Jon Lajoie, 21 Ağustos 1980 tarihinde, Montreal, Quebec, Kanada’da dünyaya geldi. Baba tarafından Fransız, anne tarafından ise İngiliz asıllı olan Lajoie, ilk ve orta dereceği eğitimlerini Montreal’de tamamlamasının ardından 2001 yılında Dawson Koleji Tiyatro Programı’ndan mezun oldu.

1998 tarihinden itibaren Fransız Kanadası’nda yayınlanan radyo sitcomu L’auberge du chien noir’de rol almasına rağmen Lajoie’nin büyük bir üne kavuşması video ekleme sitesi Youtube sayesinde gerçekleşti. Bir süredir yaptığı komedi tarzındaki çekimleri Youtube’a ekleyen Lajoie, 2007 tarihinde siteye eklenen videosu Everyday Normal Guy (Hergünün Normal Adamı)’ın dünyanın her tarafından milyonlarca insan taraf tanınan bir internet ünlüsü olmayı başardı. Günlük yaşamın karmaşasında boğulmuş, her yönüyle sıradan bir insanın hayatının anlatıldığı rap tarzında yapılan şarkı, sadece Youtube üzerinden 20.000.000 kez izlendi.

Everyday Normal Guy şarkısını radyo programlarına çıkan şarkıların ne kadar kalitesiz olduğunu belirtmek için bestelediği 4 dakikalık soft-rock şarkısı Radio Friendly Song (Radyo Dostu Şarkı), Rap dünyasının ünlü isimlerini ti’ye almak için kaydettiği ve de 12 farklı rap şarkıcısı kılığında şarkı söylediği WTF Collective, kalitesiz ürünlerin abartılı reklamlarını yapan şirketlerle dalga geçtiği Rapist Glasses (Tecavüzcü Gözlükleri) gibi pek çok video takip etti.

Sadece üç yıl içerisinde videoları internet ortamında yüz milyonlarca kez izlenen Jon Lajoie, interneti en verimli kullanan komedyenlerden birisi oldu. Yayınladığı rap şarkısı şeklindeki komedi videolarının bir kısmını You Want Some of This adı altında, 2009 yılında müzik cdsi formatında piyasaya süren genç komedyen, 2009 yılından bu yana FX Network’de yayınlanmakta olan The League adlı komedi dizisinde başrollerde oynamaktadır.

İlgili Makaleler

Jon Lajoie hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu