İrfan Balkanlıoğlu kimdir

Ad Soyad: İrfan Balkanlıoğlu Doğum Tarihi: ?? ?? 1960 Nereli: Sungurlu, Çorum Meslekler: Ölüm Tarihi: -- Burcu: Bilinmiyor

İrfan Balkanlıoğlu kimdir, İrfan Balkanoğlu, 1960 yılında Çorum, Sungurlu’da doğmuştur. Metin Balkanlıoğlu adında abisi vardır.

1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir yıl hakim adaylığı yaptı. 1985 yılında atandığı Kırklareli Kaymakam Adaylığı’ndan sonra İpsala ve Ulus Kaymakam Vekilliği’nde bulundu. Daha sonra sırasıyla Kütahya-Aslanapa (Kurucu İlk Kaymakam), mus-Malazgirt, Erzincan-Refahiye, Balıkesir-Sındırgı, Edirne-Uzunköprü, İstanbul-Bağcılar ilçelerinde görev yaptı.

1989-1990 yıllarında ABD‘de incelemelerde bulundu ve lisan eğitimi aldı. 30 Kasım 2007 tarihli Valiler kararnamesi ile Bingöl valisi olarak atandı. 13 Aralık 2010 tarihinde Afyonkarahisar Valiliğine tayin edildi. 4 Ocak 2011 tarihinde görevine başladı.

81 İl Valislif ettiği adaylar arasından yılın idarecisi seçilerek kendisine 10 Ocak 2005 tarihinde Türk İdareciler Günü’nde “Vali Galip Demirel Başarı Ödülü” verildi.

İrfan Balkanlıoğlu, Esma Balkanlıoğlu ile evli ve Elif adında kızı, iki çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

İrfan Balkanlıoğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu