Hüseyin Yayman kimdir

Ad Soyad: Hüseyin Yayman Doğum Tarihi: 1969 Nereli: Hatay Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hüseyin Yayman kimdir, Hüseyin Yayman, 1969 yılında Hatay Kırıkhan’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan’da tamamladı.
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 

Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde “Türkiye’nin İdari Reform Tarihi” isimli doktora tez çalışmasıyla, Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi Doktoru unvanını aldı. Doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA‘da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı.

Kürt sorunuyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Yayman, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Hüseyin Yayman, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil Adamlar listesine Akdeniz Bölgesinden girmiştir.

Hüseyin Yayman, aynı zamanda Vatan Gazetesi yazarı, CNN Türk televizyonu danışmanı ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi görevi yapmaktadır. Vatan gazetesinden köşe yazarlığı yaptı.

Hüseyin Yayman, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP‘den milletvekili aday adayı olmak için akademik görevinden istifa etti.

Hüseyin Yayman, evlidir ve iki çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde İstanbul 1. Bölge’de AK Parti 14 vekili kazanırken 14. sıradaki Hüseyin Yayman milletvekili olarak yeni dönemde Meclise girmeye hak kazandı.

7 Haziran 2015 tarihinde AKP, İstanbul milletvekili seçilen ancak 1 Kasım 2015 tarihinde aday gösterilmeyen Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 7 Ocak 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı’na getirildi.

Yazdığı Kitapları :
İnsan Kaynakları Yönetimi
Kürt Meselesi Nasıl Çözülmez?
Mahalli İdareler
Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası
Türkiye’de Kamu Yönetimi
Türkiye’nin İdari Reform Tarihi
Yönetim Bilimi
Türkiye’nin Açılım Politikaları

İlgili Makaleler

Hüseyin Yayman hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu