Hilary Erhard Duff kimdir

Ad Soyad: Hilary Erhard Duff Doğum Tarihi: 28 Eylül 1987 Nereli: Houston, Teksas ABD Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Hilary Erhard Duff kimdir, Hilary Erhard Duff, 28 Eylül 1987 Teksas’ın Houston adlı kasabasında doğdu. İç mimar olan annesi Susan Coleen Duff ile işletmeci olan babasıBob Erhard Duff’ın ikinci kızıdır. Tıpkı kız kardeşi Haylie Katherine Duff gibi Hilary de anneleri Susan Colleen’in teşvikiyle oyunculuk dersleri almış ve kızlar genç yaşta bazı yerel prodüksiyonlarda yer almışlardır. Hilary altı yaşındayken sekiz yaşındaki ablası Haylie Duff ile San Antonio’da Fındıkkıran Balesi’nde rol aldı. Bir kaç yıl sonra bazı TV reklamlarında boy göstermeye başlamışlardır.

True Women (1997) adlı western dizisinde oynamış 1998 yılında çekilen Casper Meets Wendy adlı filmde ise İlk başrolünü almıştır.

2000yılında NBC’de yayınlanan Daddio adlı dizide oynadı. Hilary Duff, 12 Haziran 2001’de Disney Kanalı’nda yayınlanmaya başlayan “Lizzie McGuire” adlı televizyon dizisiyle ün sağladı. Bu dizide aldığı başrol sayesinde yapımcıların dikkatini çekti ve ardından birçok filmde rol aldı. Bu filmlerin başında, Lizzie McGuire (2003), Bir Külkedisi Masalı (2004), Cheaper by the Dozen (2003) gelmektedir. Bu işlerden 2005 yılında yaklaşık 15 milyon $ kazandı.

ilk albümü “Santa Claus Lane”i de çıkartarak müzik piyasasına ilk adımını atmış oldu. Albümden çıkan single “Tell Me A Story” sanatçıya altın plak getirirken, 2003 filmi “Agent Cody Banks”de rol alan Duff, böylece en ciddi sinema projesini gerçekleştirmiş oldu.

2004 yılında Duff, Charles Perrault‘un bir masalı olan Külkedisi’nin modern versiyonu Birlmde başrol oynadı.

Hilary Duff,kariyerini yalnızca sinema ve televizyonla sınırlamadı ve kariyerini pop müziğe girerek geliştirdi. Ayrıca, bir giyim mağazası zinciri ve “With Love… Hilary Duff” adlı bir parfüm markası ile iş dünyasına da girdi.

Duff’ın 2008 filmleri arasında aksiyon türündeki War, Inc. ve animasyon türünde Foodfight! adlı filmler bulunmaktadır.

1999 yılında “The Soul Collector” filmindeki rolüyle, Genç Artistler Ödülleri’nden “Televizyondaki En iyi Performans” ödülünü kazandı.

Evliliği : 2010 yılında Mike Comrie ile evlenmiştir.

İlgili Makaleler

Hilary Erhard Duff hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu