Gülben Ergen kimdir

Ad Soyad: Gülben Ergen Doğum Tarihi: 25 Ağustos 1972 Nereli: İstanbul Meslekler: , , , Burcu: Başak Boyu: 1,66 Yaş: 50

Gülben Ergen kimdir, Gülben Ergen, dizi oyuncusu, şarkıcı, sinema oyuncusu, TV sunucusu. 25 Ağustos 1972 senesinde İstanbul Kadıköyde doğmuştur.

Sanat kariyerine oyunculukla başlayan Gülben Ergen, daha sonra müzik piyasasına girmiştir. Müzik kariyerine ise assolist olarak başlamıştır. 2001 senesinde, Dadı dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile oyunculuğun zirvesine çıkmış ve Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne sahip olmuştur. 2002 senesinde Sade ve Sadece albümünün çıkış şarkısı “Abayı Yaktım” ile müzikte büyük bir çıkış yakalamış ve Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Bestesi” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2004 senesinde, Uçacaksın albümü ile büyük bir başarı elde etmiş, seneye damgasını vurmuştur. Albüm 600.000 satış rakamıyla MÜ-YAP‘tan diamond ödülü almıştır. Daha sonraki çıkardığı albümlerin hepsinde de MÜ-YAP’tan ödül almayı başarmıştır. 2009 senesinde “Giden Günlerim Oldu” şarkısı ile Resmi Türkiye listesinde yılın en uzun süre zirvede yer alan kadın sanatçısı olmuştur. Gülben Ergen, 2000’li yıllarda albümleri en çok satan 3 kadın sanatçıdan biridir. Toplam albüm satışı 2 milyon üzerine çıkmıştır.

Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması’nda ikinci olan Gülben Ergen liseyi bitirdikten sonra mankenliğe başladı.

1988 senesinde çekilen ve başrolünü Bülent Ersoy‘un oynadığı Biz Ayrılamayız, Gülben Ergen’in ilk sinema deneyimi olmuştur. 1988 senesinde bu defa Kartal Tibet’in yönetmenliğinde çekilen Deniz Yıldızı filminde Kenan Kalav ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Bu filmlerden sonra Cüneyt Arkın ile Av, Eşref Kolçak‘la da Kanun Savaşçıları filmlerinde yer alan Gülben Ergen kendisinden beş yaş büyük ağabeyini bir trafik kazasında kaybetti.

1994 senesinde Maksim Gazinosu’nda İbrahim Tatlıses‘in alt kadrosunda çıkan Ergen, Tatlıses’in Haydi Söyle adlı klibinde de yer aldı. Müzik kariyerine başlangıç yapan Ergen Nurdan Torun’un da alt kadrosunda görev aldı. Daha sonra İbrahim Tatlıses’in yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünü oynadığı Fırat dizisinde yer aldı.

Ergen 1996 senesinde ilk albümü Merhaba’yı çıkardı. Gümbür Gümbür Gülbence programı ile hayran kitlesini arttıran Ergen, 1998 – 2001 seneleri arasında Marziye adlı dizide Marziye karakterini canlandırdı. 1999 senesinde ikinci albümü Kör Aşık’ı çıkaran Gülben Ergen, 2001 senesinde Show TV‘de yayınlanan Haldun Dormen ve Kenan Işık ile birlikte Dadı adlı dizide Melek karakterini canlandırarak hayran kitlesini genişletti. 2001’de Gülbence adlı bir dergi çıkaran Gülben, 2002 senesinde Sade ve Sadece adlı bir albüm çıkardı ve 2002 senesinde Hürrem Sultan dizisinde Hürrem Sultan’ı canlandırdı.

Gülben Ergen 2004 senesi Eylül ayında Sultans of the Dance ve Anadolu Ateşi gibi çeşitli organizasyonlarda görev alan gazeteci ve sanat yönetmeni, Yılmaz Erdoğan‘ın abisi Mustafa Erdoğan ile evlendi. Aynı yıl Uçacaksın albümünü çıkaran Erdoğan, 2005 senesinde Fıkır Fıkır adlı bir single çıkardı. 2006 senesinde kendi adını taşıyan Gülben Ergen albümünü çıkaran Gülben Ergen, aynı zamanda Gönül dizisinde oynamaya başlamıştır. 7 bölüm süren dizinin ardından, 18 Ocak 2007 senesinde bir erkek çocuk doğuran Erdoğan, çocuğunun adını Atlas koydu. 2007 senesi boyunca ailesiyle vakit geçiren Ergen, suyun yanlış kullanımını önlemek için çekilen bir reklam için kamera karşısına geçti ve çeşitli basın toplantılarında bu konunun önemine değindi.

2008 senesinin Mart ayında 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak olan Türkiye Millî Futbol Takımı için yazdığı Ege Çubukçu ile düet yaptığı Avrupa / Milli Takım adlı şarkının da bulunduğu, Aşk Hiç Bitmez adlı bir albüm çıkardı. Mayıs ayında atv’de yayınlanan Gülben Ergen’le Sürpriz programını sunmaya başlayan Ergen, bir deodorant firmasının reklamlarında yer alarak uzunca bir süre sonra oyunculuğunu denemiş oldu. 2008 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan‘ı temsil eden Elnur Hüseynov ve Samir Cevadzade’nin Day After Day şarkısı için Türkiye’de düzenlenen Azerbaycan’a destek konserinde Ruslana ve Yalın ile birlikte sahneye çıktı. Ergen, gelirini Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağı Gülben’den Masallar adlı bir kitap çıkardı.

2008 senesi Rumeli Hisarı Konserleri’nde yer almak üzere anlaştı. 22 Haziran 2009 senesinde sürpriz bir şekilde ikiz bebek annesi olacağını öğrendigi ikizlerini dünyaya getirdi. İkizlerine Mustafa Ares ve Güney adlarını verdi. Gülben Ergen, Mustafa Erdoğan ile evliliğini bitirmek için boşanma davası açtı ve boşandı.

Gülben Ergen’in ilk albümü Merhaba, 4 Eylül 1997 senesinde satışa çıkmıştır. 13 şarkıdan oluşan albümün yapımcılığını Atilla Alpsakarya üstlenmiştir. Albüm Elenor Müzik firması etiketi ile piyasaya sürülmüştür. Albümdeki şarkılar poptan çok Türk Sanat Müziği ağırlıklıdır. Albümdeki Sana Sana, Yaramaz, Aşkta Kural Tanımam, Boşvere Boşvere, Sensiz Mutlu Olamam şarkılarına klip çekilmiştir.

Kör Aşık, Gülben Ergen’in 4 Ocak 1999 senesinde piyasaya çıkan ikinci albümüdür. İlk albümün aksine bu albümde pop türü ön plandadır. 10 şarkıdan oluşan albümün 5 şarkısına klip çekilmiştir(Kim Ne Derse Desin, Kör Aşık, Kanıma Dokunuyor, Kurşuni, Senin İçin). Bu albümde Gülben Ergen, ilk albümdeki Elenor firması yerine Emi-Kent firmasıyla işbirliği yapmıştır. Albümün yapımcılığını Taşkın Sabah üstlenmiştir. Gülben Ergen bu albümde Şehrazat, Sezen Aksu gibi ünlülerle çalışmıştır. Albümün piyasada olduğu dönemde Gümbür Gümbür Gülbence adlı televizyon programının sunuculuğunu yapan Ergen, şarkılarını bu yolla daha iyi tanıtma olanağı bulmuş ve albüm satışları artmıştır.

2002 – 2006 Sade ve Sadece, Uçacaksın, Sade ve Sadece albümü Gülben Ergen’in müzik dünyasına adını duyurduğu albümdür. Neşe Müzik etiketi ile 2 Haziran 2002’de piyasaya sürülen albümün yapımcılığını Neşe Demirkat üstlenmiştir. Albümde Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Hakan Altun ve Şehrazat gibi ünlülerle çalışan Ergen’in bu albümünün piyasaya Hülya Avşar’ın Aşıklar Delidir albümü ile aynı zamanda çıkması televizyonlara Gülben Ergen ve Hülya Avşar arasında bir rekabet olarak yansımıştır.

Albümün çıkış parçası Abayı Yaktım, MTV ve Kral Tv gibi önemli müzik kanallarının listelerine üst sıralardan girmiştir. Albümün ikinci klibi Elveda adlı şarkıya çekilmiş ve şarkı “MTV Turkey Top 5 Chart” listesinde 32 ve 35’inci haftalar arasında 1 numarada yer almıştır. Gülben Ergen bu albümde yakaladığı başarı sonrasında Sana firması ile anlaşarak Türkiye’nin dört bir yanında konserler vermiştir. Albümün üçüncü klibi Sandık Lekesi’ne, dördüncü klibi Arka Sokaklar’a, beşinci klibi ise Teşekkür Ederim şarkılarına çekilmiştir. Gülben Ergen albümde yakaladığı başarıyı televizyonda da yakalamış, Hürrem Sultan dizisinde Hürrem Sultan’ı canlandırmıştır. Ayrıca Ergen, aynı dönemlerde Gülbence adlı bir dergi çıkarmıştır.

Sade ve Sadece adlı albüm ile yakaladığı başarının ardından Ergen 25 Şubat 2004 senesinde Uçacaksın albümünü çıkarmıştır. Albümün tanıtımı Mydonose Showland’de bir organizasyonla gerçekleştirilmiştir. Bu konseri 6.000 müzikseverin yanı sıra Haldun Dormen, Yılmaz Erdoğan, Şehrazat, Tuba Ünsal, Nurgül Yeşilçay, Zerrin Özer, Kayahan, Halit Kıvanç, Osman Yağmurdereli, Ayşe Hatun Önal, Necdet Menzir gibi birçok ünlü de izledi. Kandıramazsın Beni bir Yıldız Tilbe bestesidir ve albümün başarısı konusunda büyük payı vardır. Bu konserin görüntüleri Gülben Ergen Live in İstanbul DVD sinde piyasaya sürüldü. 650.000 satış rakamına ulaşan albüm 2004’ün en çok satan albümleri arasında yer almış ve yılın en çok satan 2 kadın sanatçısından biri olmuştur. Albümdeki 9 şarkıya 5 klip çekilmiştir.

Gülben Ergen, Uçacaksın albümünün müzik marketlerdeki yerini aldığı ilk günden itibaren büyük ilgi gösteren, başarısında büyük pay sahibi tüm dinleyenlere bir teşekkür hediyesi olarak belirttiği 9+1 Fıkır Fıkır single’ı, Uçacaksın albümünde yer alan dokuz şarkıya, 2005 yazına damgasını vuran yepyeni bir şarkı daha eklenerek 5 Haziran 2005 senesinde piyasaya sürülmüştür. Bu single’a albümdeki tek yeni şarkı olan Fıkır Fıkır’a klip çekilmiştir. Klipte Anadolu Ateşi dansçıları da yer almıştır.

Gülben Ergen, Aşk Hiç Bitmez, Uzun Yol Şarkıları, Gülben Ergen’in kendi adını taşıyan beşinci albümü. Gülben Ergen 3 Haziran 2006 senesinde piyasaya çıkmıştır. Yapımcılığını kendisi üstlenen Gülben Ergen, albümdeki 12 şarkı için 4 klip çekmiştir. Ergen albümde Sezen Aksu, Şehrazat, Yıldız Tilbe, Yalın ve Nazan Öncel gibi ünlülerin bestelerine yer vermiştir. Albüm elde ettiği 180.000 satış rakamı ile 2006 yılının en çok satan 10 albümünden biri olmuştur.

Altıncı stüdyo albümü “Aşk Hiç Bitmez”i 8 Mart 2008 senesi piyasaya sürdü. Pop müzik türünde şarkıların bulunduğu Aşk Hiç Bitmez, Seyhan Müzik etiketi ile piyasaya sürülmüştür. Albümde toplam 10 şarkı vardır ve bu şarkılardan Sürpriz, Avrupa, Bay Doğru, Ya Ölümsün Ya Düğün’ e klip çekilmiştir.

Gülben Ergen’in yedinci albümü “Uzun Yol Şarkıları” 4 Nisan 2009 senesinde tarhinide yayınlandı. Bu albümün diğer albümlerinden farkı tamamen canlı kaydedilmesi, akustik öğeler içermesi ve bilgisayar kullanılmamasıdır. Gülben Ergen bu albümle ilgili içinden geleni dinleyip, tiraj kaygısı olmadan kaydettiğini söylemiştir. Albüm adı için düşünülen “İçimdeki Sesler”, “Uzun Yol Şarkıları”, “İçimden Geldiği Gibi” ve “Gülben Ergen Akustik” isimlerinden son anda “Uzun Yol Şarkıları” seçilmiştir. Albümdeki şarkılardan biri olan Giden Günlerim Oldu Türkiyede en çok dinlenen şarkı seçilmiştir ve albüm büyük bir başarı yakalamıştır.

Şıkır Şıkır, Hayat Bi Gün, Durdurun Dünyayı, Gülben Ergen 2011 senesinde çıkacak yeni albümünün habercisi olan “Şıkır şıkır” isimli bir single çıkarmıştır. Bu şarkıda Mustafa Sandal ile düet yapmıştır. Şarkının klip yönetmenliğini ise ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat odabaşı yapmıştır. Single Albümünün müzik yönetmenliğini Taşkın Sabah üstlenirken Miks ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı. Ergen, ‘’ŞIKIR ŞIKIR’’ Single albümünün İstanbul’daki ilk konserini 27 Temmuz da Kuruçeşme Arena da sevenlerinin ve hayranlarının karşısına çıkacak. Şarkının klibi ilk yayınlandığı 3 gün içerisinde youtube üzerinden 150 000 defa izlenmiştir.

Gülben Ergen Kuruçeşme Arena Konserinden sonra yeni albümünün çalışmalarını tamamlamış ve Hayat Bi Gün isimli albümünü eylül ayında piyasaya sunmuştur. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunurken, miks ve masteringini Tarık Ceran yaptı. Bu albümde ilk klip söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait olan Yarı Çıplak isimli şarkıya çekilmiştir. bu albümün ikinci klibi ise söz ve bestesi Ersay ÜNER’e ait olan Tesadüf isimli slow parçaya çekilmiştir ve şarkı 2011 kışının slow hitleri arasına girmiştir. Gülben Ergen 2012 bahar aylarında ise büyük bir imaj değişikliği geçirerek söz ve müziği Eflatun’a ait olan yüksek tempolu Vıdı Vıdı isimli şarkısına klip çekmiştir. Bu klip ile büyük bir görsellik sunan sanatçı müzik otoritelerinden tam not almıştır.

2012 yazında ise Gülben Ergen röportajlarında bu albümde Metin Arolat ve Kenan Doğulu‘ya ait şarkıları geri çektiğini ve onları başka zamanlar için sakladığını belirtmiştir. İşte bu şarkılardan söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait olan Durdurun dünyayı isimli şarkı 2012 Ağustos ayında dinleyicilerle buluşmuştur. Bu single çalışmasında Ozan doğulu ve Taşkın Sabah’a ait şarkının 2 düzenlemesi bulunmaktadır. Sanatçı şu anda 24 Ağustos 2012 senesinde 4. kez konser vereceği Turkcell Kuruçeşme Arena‘daki konserine büyük bir görsel şov ile izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.

Gülben Ergen’in üçüncü stüdyo albümü Sade ve Sadece, Neşe Müzik tarafından Haziran 2002’de yayımlandı. Yayınlanan albümün çıkış parçası “Abayı Yaktım”ın ardından ikinci klip olarak yayınlanan “(Sade ve Sadece) Elveda” şarkısı, MTV Turkey Top 5 Chart listesinde iki hafta bir numarada kaldı.Sonrasında sırasıyla “Sandık Lekesi”, “Arka Sokaklar” ve “Teşekkür Ederim” klipleri gösterime girdi. Bu dönemde şarkıcı Gülbence adlı bir dergi çıkardı.

Şubat 2004 yılında şarkıcının dördüncü stüdyo albümü Uçacaksın satışa sunuldu. Albümü tanıtmak için İstanbul’da verdiği konser yıl sonunda Gülben Ergen Live in İstanbul adıyla DVD olarak çıktı. “Uçacaksın“, “Kandıramazsın Beni”, “Küt Küt”, “Ayrılmam” ve “Gencecik Delikanlı” şarkılarına video klip çekilen albüm yıl sonuna kadar Türkiye’de 600 bin kopya sattı. 2005 yılında “Fıkır Fıkır” adlı bir şarkı çıkardı ve bu şarkıyı Uçacaksın albümüyle birleştirerek Fıkır Fıkır 9+1 adıyla piyasaya sürdü.

Gülben Ergen, Eylül 2004’te Mustafa Erdoğan ile evlendi.

Sanatçı kendi adını taşıyan beşinci stüdyo albümü Gülben Ergen, Haziran 2006’da Seyhan Müzik etiketiyle çıktı. Çıktığı sene Türkiye’de 180 bin kopya satan albümdeki “Yalnızlık”, “Lay La Lay Lalay”, “Yani” ve “Aşksın Sen” şarkılarına video klip çekildi. Şarkıcı albüm için Sezen Aksu, Şehrazat, Yıldız Tilbe, Yalın ve Nazan Öncel gibi meslektaşlarıyla çalıştı. Aynı yıl Kanal D’de yayınlanan Gönül dizisinde oynadı. Ocak 2007’de ilk çocuğu olan Atlas’ı dünyaya getirdi.

Mart 2008’de yılında altıncı stüdyo albümü Aşk Hiç Bitmez’i Seyhan Müzik aracılığıyla yayımladı. Albümdeki “Sürpriz”, “Avrupa”, “Bay Doğru” ve “Ya Ölümsün Ya Düğün” şarkılarına klip çekildi; bunlardan “Avrupa” şarkısı Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak olan Türkiye millî futbol takımına destek amacıyla yeniden düzenlenerek Ege Çubukçu ile düet hâline getirildi ve single olarak yayımlandı. Mayıs’ta şarkıcı, atv’de yayınlanan Gülben Ergen’le Sürpriz programını sunmaya başladı. Aynı sıralarda gelirlerini Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘na bağışladığı Gülben’den Masallar adlı bir kitap çıkardı.

Gülbe Ergen’in yedinci albümü Uzun Yol Şarkıları, Nisan 2009’da Seyhan Müzik tarafından yayımlandı. Bu albüm kendisinin diğer albümlerinden farklı olarak tamamen canlı kaydedildi, akustik öğeler içermedi ve şarkıların hazırlığında bilgisayar kullanılmadı. Albümün çıkış şarkısı olan “Giden Günlerim Oldu”, Türkiye Resmî Listesi’nde bir numaraya kadar yükseldi. Şarkı, 2009 yılında dijital alanda en çok satış yapan şarkı olmuştur. Haziran 2009’da şarkıcı ikiz bebekleri Ares ve Güney’i doğurdu.

Gülben Ergen 2011 senesinde çıkacak yeni albümünün habercisi olan “Şıkır Şıkır” isimli bir single çıkarmıştır. Bu şarkıda Mustafa Sandal ile düet yapmıştır. Şarkının klip yönetmenliğini ise ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı yapmıştır. Single Albümünün müzik yönetmenliğini Taşkın Sabah üstlenirken Miks ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı. Ergen, “Şıkır Şıkır” single’nın İstanbul’daki ilk konserini 27 Temmuz da Kuruçeşme Arena da sevenlerinin ve hayranlarının karşısına çıktı. Şarkının klibi ilk yayımlandığı 3 gün içerisinde Youtube’da 150 000 defa izlenmiştir. Şarkı, Türkiye resmî listesi’nde 1 numaraya yükselerek Ergen’nin ikinci kez 1 numara başarısı olmuştur.

Gülben Ergen ile Mustafa Erdoğan evliliklerini Nisan 2012’de bitirdi.

Gülben Ergen Kuruçeşme Arena Konserinden sonra yeni albümünün çalışmalarını tamamlamış ve Hayat Bi’ Gün isimli albümünü Ağustos ayında piyasaya sunmuştur. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunurken, miks ve masteringini Tarık Ceran yaptı. Bu albümde ilk klip söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait olan Yarı Çıplak isimli şarkıya çekilmiştir. Albümün ikinci klibi ise söz ve bestesi Ersay Üner’e ait olan Tesadüf isimli slow parçaya çekilmiştir ve şarkı 2011 kışının slow hitleri arasına girmiştir. Gülben Ergen 2012 bahar aylarında ise büyük bir imaj değişikliği geçirerek söz ve müziği Eflatun’a ait olan yüksek tempolu Vıdı Vıdı isimli şarkısına klip çekmiştir. Bu klip ile büyük bir görsellik sunan sanatçı müzik otoritelerinden tam not almıştır.

2012 senesi yazında Gülben Ergen röportajlarında bu albümde Metin Arolat ve Kenan Doğulu‘ya ait şarkıları geri çektiğini ve onları başka zamanlar için sakladığını belirtmiştir. İşte bu şarkılardan söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait olan “Durdurun Dünyayı” isimli şarkı 2012 Ağustos ayında dinleyicilerle buluşmuştur. Bu single çalışmasında Ozan Doğulu ve Taşkın Sabah’a ait şarkının iki düzenlemesi bulunmaktadır. Gülben Ergen, 24 Ağustos 2012 tarihinde dördüncü kez Turkcell Kuruçeşme Arena’daki konserine büyük bir görsel şov ile izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.

2013 senesi Haziran ayında ilk EP albümü olan Sen’i piyasaya sürdü. Çıkış şarkısı olarak söz ve müziği Mert Ekren’e ait olan “Sen” şarkısını sevenleriyle buluşturdu. Şarkı Türkiye resmi listesinde 2 numaraya kadar yükselmeyi başardı. Eylül ayında yeni kadın programı ‘Gülben’ ile Show TV ekranlarında izleyiciyle buluştu.

27 Eylül 2014‘te haberci ve anchorman Erhan Çelik ile evlendi. Nikah törenine yakın dostları katıldı. Çiftin nikah şahitliğini ise Taşkın Sabah ve Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ yaptı. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın kıydığı nikah töreniyle çift dünya evine girdi. Nikah için seçilen mekan ise Şirince’nin dağ köylerinden birinin asırlık konağı oldu. Nikah konsepti olarak taze başak ve taze lavanta kullanıldı. 1 Aralık’ta yayımlanan Kayahan’a saygı albümü Kayahan En İyileri No.1’de yer aldı. Albümde “Devamı Var” şarkısını seslendirdi.

2015 senesi Nisan ayında yeni albümünün piyasaya çıkmasından hemen önce, sürpriz yaparak dördüncü single’ı “Aşkla Aynı Değili yayımladı. Şarkının sözü ve müziği Oğuzhan Koç‘a aittir. Giden Günlerim Oldu’dan sonra birlikte düet yaptıkları ikinci şarkıdır. Şarkı, Youtube’da 91 milyonluk izlenmeyle Ergen’in en çok izlenen video klibi olmuştur. Ağustos ayında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında Rising Star Türkiye yarışmasında Demet Akalın, Mustafa Sandal ve Fuat Güner ile jüri koltuğunu paylaşmıştır. Dünyanın ilk interaktif ses yarışması olma özelliğine sahip program, akıllı telefon ve tabletler için tasarlanmış olan özel uygulama ile izleyici ve jüri anlık oylar vererek yarışmacılara oy kullandılar.

O dönem Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni olan Erhan Çelik ile 2 yıl süren evliliğin ardından 6 Aralık 2016 tarihinde boşandılar.

19 Ekim tarihinde dört yıllık aranın ardından onuncu stüdyo albümü olan Kalbimi Koydum’u piyasaya sürdü. Albüm, i-Tunes‘da hem ön sipariş hem de en popüler parçalar listesinde girer girmez zirveye yerleşti. Albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan söz ve müziği Bora Duran’a ait olan Kalbimi Koydum şarkısı oldu. Şarkı, Türkiye resmî listesinde 2 numaraya kadar yükseldi. Albümün ikinci video klibi, sözü ve müziğini Mustafa Sandal ile Emina Sandal çiftinin hazırladıkları Yıkıl Karşımdan’a çekildi. 28 Mart 2016 yılında albümün üçüncü klibi sözü ve müziği Mert Ekren’e ait olan “Kusura Bakma” yayımlanmaya başlanmıştır. Albümün dördüncü klibi Ergen’in Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği konserdeki görüntüleri kullanılarak “Özledim” şarkısına çekildi. 1 Ağustos 2016 tarihinde albümün beşinci video klibi “Yaklaş Yaklaş” yayımlandı.

2017 senesinde Gülben Ergen, sunucu Seren Serengil’in Star TV‘de yayınlanan Duymayan Kalmasın adlı magazin programında kendisinin özel hayatına yönelik yaptığı yorumlar üzerine Serengil’e dava açtı ve Ekim 2017’de İstanbul’da bir mahkeme, Serengil’in altı ay süreyle şarkıcıya “30 metreden fazla yaklaşmaması, hakaret etmemesi ve şiddet uygulamaması” kararını verdi. Bu kararın ilgili süre içinde delindiğini öne süren Ergen davayı tekrarlayınca mahkeme, Ocak 2018‘de Serengil’i üç gün hapis cezasına çarptırdı.

Gülben Ergen Albümleri

 • 1997 – Merhaba,
 • 1999 – Kör Aşık,
 • 2002 – Sade ve Sadece,
 • 2004 – Uçacaksın,
 • 2005 – Gülben Ergen Live in İstanbul,
 • 2005 – 9+1 Fıkır Fıkır,
 • 2006 – Gülben Ergen,
 • 2008 – Aşk Hiç Bitmez,
 • 2009 – Uzun Yol Şarkıları,
 • 2011 – Hayat Bi’ Gün,
 • 2015 – Kalbimi Koydum.

Gülben Ergen’in Oynadığı Filmler, Diziler

  • 1988 – Biz Ayrılamayız,
  • 1988 – Deniz Yıldızı,
  • 1989 – Av,
  • 1990 – Hanımın Çiftliği,
  • 1991 – Kanun Savaşçıları,
  • 1992 – İşgal Altında,
  • 1994 – İki Kız Kardeş,
  • 1997 – Fırat,
  • 1998 – Marziye,
  • 1998 – Gümbür Gümbür Gülbence,
  • 2001 – Dadı,
  • 2002 – Hürrem Sultan,
  • 2006 – Gönül,
  • 2008 – Gülben Ergen’le Sürpriz,
  • 2009 – Popstar Alaturka,
  • 2011 – Gülben,
  • 2012 – Seda Sultan,
  • 2012 – Ender Saraç’la Sağlıklı Günler,
  • 2012 – Benzemez Kimse Sana,
  • 2013 – Gülben,
  • 2013 – Bir Milyon Kimin?
  • 2015 – Rising Star Türkiye,
  • 2017 – Vezir Parmağı.
Gülben Ergen Kimdir

İlgili Makaleler

Gülben Ergen hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu