Gigi Hadid kimdir

Ad Soyad: Gigi Hadid Doğum Tarihi: 23 Nisan 1995 Nereli: ABD, Los Angeles Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Gigi Hadid kimdir, Amerikalı Moda İkonudur.

Gigi Hadid, 23 Nisan 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD‘de doğmuştur. Tam ismi Jelena Noura Hadid’dir. Babası Filistinli Mohamed Hadid, annesi Hollanda asıllı Amerikalı eski model Yolanda Foster‘dır. Bella adında kız kardeşi ve Anwar adında erkek kardeşi vardır. Annesi ve babası 2000 yılında boşanmıştır. Gigi Hadid, 2013 yılında Malibu High School’dan mezun oldu. Liseden mezun olduktan sonra New York‘a taşındı. Modellik yapmaya başladı. Aynı zamanda New York’ta bir üniversite olan The New School’da eğitimine devam etmektedir.

2011 yılında Img Modellik ajansı bağlıbaşlamıştır. Aslında henüz iki yaşındayken ünlü Guess şirketinin “Baby Guess” reklamında da oynadı. 2012 yılından itibaren yeniden Guess markasının yüzü oldu. İlk kez 2014 yılında Desigual markasının defilesi için podyuma çıktı.

2014 yılında sevgilisi Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson‘ın ”Surfboard” adlı şarkısının klibinde oynadı. 2015 yılının Ocak ayında Maybelline markası için katalog çekimlerinde bulundu. 2015 yılında Pirelli takvimi için poz verdi.

Gigi Hadid, Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson ve popstar Joe Jonas ile birlikte olduktan sonra 2015 yılının Kasım ayından itibaren “One Direction” adlı müzik gurubundan ayrılan Zayn Malik ile birliktedir.

Gigi Hadid VMAN, Elle, Grazia, Cleo, Vogue, Sports, Illustrated, Paper magazine ve Schön! Magazine gibi dergilerde yer aldı. Ayrıca 2015 yılının Mayıs ayında Marc Jacobs, Chanel, Michael Kors, Jean Paul Gaultier and Max Mara defilelerinde boy gösterdi.

2015 yılının Ağustos ayında yayınlanan Calvin Harris‘in ”How Deep Is Your Love” klibinde oynadı.

Kasım 2015‘te yakın arkadaşı Kendall Jenner ile Victoria’s Secret Fashion Show podyumunda ilk kez yürüdü.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Those Wrecked by Success
2012 – Real Housewives of Beverly Hills
2012 – Virgin Eyes

İlgili Makaleler

Gigi Hadid hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu