Fernando Torres kimdir

Fernando Torres kimdir, Fernando José Torres Sanz, 1984 doğumlu “El Nino” lakablı İspanyol futbolcu. Şu anda Liverpool FC ve İspanya Milli Takımı formalarını giymekte.

Futbol hayatına henüz 10 yaşındayken Rayo takımında başladı. Bu takım ile bir sezonda 55 gol atarak Atletico Madrid takımının dikkatini çekti. 1995 yılında Madrid takımına transfer olan Torres, burada geçirdiği bir kaç başarılı sezonun ardından 1998 yılında ilk kupasını kazandı. Atletico Madrid takımının oyuncusu olarak katıldığı ve Avrupa‘nın pek çok büyük kulübünün U-14 takımlarının mücadele ettiği Nike Avrupa Kupası’nda Madrid‘in şampiyonluğu kazanmasındaki katkıları sayesinde kendi yaş grubunda Avrupa’nın en iyi futbolcusu seçildi.

2000-2001 sezonunda Atletico Madrid A takımı ile ilk resmi maçına çıkan Torres, 20032004 sezonunda, henüz 19 yaşındayken takım kaptanlığı görevini üstlendi. Yıllar geçtikçe Atletico Madrid taraftarlarından daha da büyük ilgi görmeye başlayan Torres, 2008 yılının Mart ayında 20 Milyon avro karşılığında İngiltere‘nin Liverpool takımına transfer oldu. Bu takımda da taraftarlardan büyük ilgi gören futbolcu için, attığı gollerden sonra söylenmek üzere bir de marş bestelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.