Fatih Erbakan kimdir

Ad Soyad: Fatih Erbakan Doğum Tarihi: 01 Ocak 1979 Nereli: Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Fatih Erbakan kimdir, Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı

Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Muhammed Ali Fatih Erbakan’dır. Annesi Nermin Erbakan, babası başbakanlık da yapmış olan Necmettin Erbakan‘dır. Zeynep Erbakan, Elif Erbakan adlarında iki kız kardeşi vardır. İlkokulu Ankara‘da okuduktan sonra ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde okuyarak mezun oldu.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra yüksek lisans için İngiltere‘ye gitti. Londra‘da Royal Holloway Koleji’nde işletme alanında yönetim ve organizasyon doktorasına başladı ancak annesi Nermin Erbakan vefat edince Türkiye’ye döndü. Sonra da yüksek lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı. Devamında yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktorasını yaptı. 2012 yılında 30 bin liralık bedelini peşin yatırarak bedelli askerlik yapmış oldu.

Fatih Erbakan öğrencilik yıllarında jöleli saçları, şık kıyafetleri, son model otomobilleri ve hız tutkusuyla sık sık gündeme geldi. Lise yıllarından başlayarak defalarca babasının yanında kürsüye çıkıp baş parmağını havaya kaldırarak siyasete ısındı. 1998 yılında ailesiyle birlikte Mekke‘ye gitti ve ikinci kez hacı oldu.

Fatih Erbakan, 2012 yılında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi oldu ve aynı zamanda Genel başkan başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nde görevine devam etmektedir.

Fatih Erbakan, 23 Şubat 2003 tarihinde babasının siyasi yasağının bittiği gün Beyza Molu ile Çırağan Sarayı’nda evlendi. İkiz kız çocukları vardır.

17 Kasım 2013 tarihinde “Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı” kuruldu ve Genel Başkanı olarak da Fatih Erbakan seçildi.

İlgili Makaleler

Fatih Erbakan hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. Ankara Ayrancı lisesinde öğretmen olarak görev yaparken Fatih Erbakan aynı yıllarda öğrenciydi,teyzesi Nuran Gediz herkes tarafından sevilen ve yüzde %70 sosyal demokrat olan bu lisede sayın Erbakan’ın baldızı diye hiç bir ayrıcalık göstermemiş değerli bir öğretmendi,Fatih Erbakan’a gelince,gerçekten o lisede hiç kimseyle dalaşmadan merhum ,Erbakan’ın oğluyum diye hiç bir taşkınlık yapmadan,son derece seviyeli bir şekilde okudu ve mezun oldu,demek iyi eğitim almış bir genç olarak yolu açık olsun,hiç bir dönemde de sadet partisine oy vermedim ama gerçekleri yazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu