Esra İnal kimdir

Ad Soyad: Esra İnal Doğum Tarihi: 1981 Nereli: Almanya Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Esra İnal kimdir, “8 Saniye” adlı kendi hayatının anlatıldığı filmde başrolde oynadı.

Esra İnal, 1981 yılında Almanya, Berlin‘de yaşayan bir Türk ailenin 5 kız çocuğunun en küçüğü olarak doğmuştur. Anne babası 1960 yılında Almanya’ya işçi olarak gitmiştir. Çocukluğu sevgi dolu bir ailede geçti.

Esra İnal, 1999 yılında 18 yaşında iken ailesinin istememesine rağmen evlendi. Bir sene sonra da 19 yaşında iken 2000 yılında boşandı. 20 yaşında ise hayatının 2. erkeğiyle tanıştı.

Esra İnal 13 yaşından sonra, olacakları gördüğü rüyalar hem de toplumsal kalıplar, baskılar, şartlı sevgiler onu rahatsız etmeye başlıyor. Öyle bir an geliyor ki Esra’nın rüyalarıyla gerçıyor, duvarların arkasındakileri, olacakları görmeye başlıyor. Bu da felaketi oluyor. Çünkü kaldıramıyor. İntihar etmeye kalkıyor, akıl hastanesine yatırılıyor. Bu arada rüyalarında çocukluğundan beri hep aynı adamı görüyor. Ve günün birinde de bir kitabın arka kapağında rüyalarındaki adamın fotoğrafına rastlıyor. Bu da Meksikalı toltek bilgesi yazar Don Miguel Ruiz idi.

Esra İnal, Rüyalarında değişik ve ilginç şeyler görüyordu. Çocukluğundan beri rüyalarına giren gizemli adamı bulmak en büyük arzusu idi.

2002 yılında Meksika‘lı yazar Don Miguel Ruiz ile tanışmak için Meksika’ya gitti ve onun öğrencisi oldu. Ondan toltek bilgeliğini öğrenmeye başladı. 6 ay yanından hiç ayrılmadı. Uzun süre de Meksika‘da yaşadı. Önce öğrencisi, sonra da eğitmen oldu. Ondan öğrendiklerini öğretmeye başladı. 10 yıldır dünyanın her yerinde seminerler vermiştir.

Dünya turundan Berlin’e geri döndüğünde, Esra İnal’ın hikayesini duyan Ömer Faruk Sorak ve eşi ipek hanım e-mail ile arayarak görüşmüşler ve film için anlaşmışlar.

Esra İnal, 2014 yılında Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde yapılan “8 Saniye” adlı kendi hayatının anlatıldığı filmde başrolde oynadı. Filmde diğer rollerde Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Yılmaz Erdoğan ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)
Oyuncu :
2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)

İlgili Makaleler

Esra İnal hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu