Eser Karakaş kimdir

Ad Soyad: Eser Karakaş Doğum Tarihi: 18 Ekim 1953 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Eser Karakaş kimdir, Eser Karakaş, 18 Ekim 1953 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. 1964 yılında moda ilkokulunu bitirdi. Ortaöğrenimini Özel St. Joseph Lisesinde tamamlayarak mezun oldu.

1978 yılında lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Maliye Ana Bilim Dalı’nda İktisat alanında 1980 yılında yüksek lisansını yaptı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Maliye Anabilim Dalı’nda doktorasını yaptı. 1987’den 1990 yılına kadar İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yardımcı doçent, 1990’da doçent ve 1996 yılında da profesör oldu.

1993-1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde bölüm başkan yardımcılığı ve 1996-1999 yılları arasında Maliye anabilim dalı başkanlığı yapmıştır. Ve yine aynı
tarihler arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

1999-2003 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı yapmıştır.

2003 – 2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde rektör yardımcısı olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi AB İlişkileri Bölüm Başkanlığı görevi de yaptı.

Yerli ve yabancı yaya makalesi yayınlanmış olan Prof. Karakaş, özellikle vergi sistemleri, özelleştirme ve kamu harcamaları konulu araştırma yayınlarını gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Ankara merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (U. S. A. K. ) tarafından yayınlanmakta olan Uluslararası Hukuk ve Politika Dergisi’nin (UHP) Yazı Kurulu üyesidir.

Eser Karakaş şu anda yazılarını Star Gazetesi bünyesinde okuyucuları ile paylaşmaktadır. Eser Karakaş, stargazete.com’da yazılar yazmaktadır. 12 Kasım 2013 tarihli yazısında diye başlayan yazının da sahibidir.

Eser Karakaş, uluslararası hukuk profesörü Prof. Dr. Işıl Karakaş ile evlidir. Bir kızı vardır.

Kitapları :
– Normalleşme Avrupa Birliği Sürecinde Türkiye
– Sivil Siyaset Küresel Ekonomi
– Barış Köprüleri Dünyaya Açılan Türk Okulları, (İlber Ortaylı ve Toktamış Ateş ile ortak)

İlgili Makaleler

Eser Karakaş hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. TBMM de milletvekillerinin ettikleri yemine ” saçmasapan, anlamsız, derhal değiştirilmeli” diyebilecek kadar SEVİYELİ, ŞAHSİYETLİ VE AKILLI BİRİ

  2. Eser hoca, sizin gibi değerli ve Atatürk’cü bir kişinin mehtap TV’de ne işi var.yoksa sizde para için feto’nun kanalında CIA, Mossad ve İsrail taraftarı mı oldunuz.hayretler içindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu