Esat Yontunç kimdir

Ad Soyad: Esat Yontunç Doğum Tarihi: 06 Mayıs 1969 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Esat Yontunç kimdir, Esat Yontunç, Acun Ilıcalı‘nın çocukluk ve yol arkadaşıdır.

Esat Yontunç, 6 Mayıs 1969 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Orta ve lise öğretimini Moda Koleji’nde tamamlayan Esat Yontunç, İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. Acun Ilıcalı‘nın çocukluk arkadaşıdır.

Acun Ilıcalı‘nın anne babası 1990 yılında bir trafik kazasında vefat edince bir yıl Esat Yontunç’ların evinde kalmıştır.

Esat Yontunç, 2002 yılında yayınlanan Acun Ilıcalı‘nın “Acun Firarda” adlı tv programında kameramanlıkla Televizyon serüveni başladı. Acun Ilıcalı’nın “Acun Medya” şirketinde de ortak olarak çalışmaktadır. “Acun Firarda” zamanında Acun’un kameramanlığını yapan Esat Yontunç şimdilerde Acun Ilıcalı’nın yanında yapımcı olarak görev alıyor. TV 8 alındıktan sonrada alınmadan öncede hep karar verici noktada oldu. Survivor başta olmak üzere Fear Factor, Varmısın Yokmusun, O ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz, Rising Star Türkiye gibi programların arka planında oldu.

Esat Yontunç, 01 Mayıs 2016 tarihinde Survivor 2016 birleşme partisinde yapılacak eğlencede düzenlenen “Ünlüler-Gönüllülere ses yarışması”nda Oğuzhan Koç ve Seda Bakan ile birlikte jüri görevi yaparak ilk defa kamera önünde oldu.

Esat Yontunç, eylül 2008 yılında bestekâr Selahattin İçli‘nin torunu Sine İçli ile evlendi. 2010 yılında boşandı.

İlgili Makaleler

Esat Yontunç hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu