Emine Beder kimdir

Ad Soyad: Emine Beder Doğum Tarihi: 02 Ağustos 1960 Nereli: Akşehir, Konya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Emine Beder kimdir, Yemek yazarı.

Emine Sündüz Beder, 2 Ağustos 1960 tarihinde Konya‘nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. Selanik kökenlidir. Meslek yüksekokulu elektrik bölümünden mezun olmuştur. Aselsan‘da elektrik üzerine bir yıl çalıştı. Eşi tayin olunca çalışmayı bırakmış.

1990 yılından beri birçok televizyon programında danışman ve sunucu olarak çalıştı. Yemek programları sundu. 1994 yılında bir yağ firmasının düzenlediği yurt çapında yapılan üç yemek yarışmasını kazandı. 1994 yılında başlayarak uzun yıllar Sabah gazetesinin Melodi ekinde yazmaya devam etti. Daha sonra “Sofra dergisi” başyazarı ve yemek danışmanı olarak çalıştı.

Emine Beder, çeşitli televizyon kanallarında ve radyolarda yemek programları sundu. Halen Beyaz TV televizyon kanalında yayınlanan bir yemek programı sunmaktadır.

Emine S. Beder’in İnkılap Yayınevi’nden piyasaya çıkan, altı ciltlik kategorili yemek kitabı ve iki adet de toplu yemek kitabı vardır. Unutulmuş yada unutulmaya yüz tutmuş, çoğu hiç kaleme alınmamış yöre yemeklerini ve öykülerini araştırıp yazmış ve yazmaya devam etmektedir.

Emine Beder, 1980 yılında evlendi. 2002 yılında boşandı. Bu evliliğinden iki oğlu vardır.

İlgili Makaleler

Emine Beder hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu