En Güncel Biyografi Sitesi, 20 Ocak 2018
Beğen 0

Emina Sandal kimdir

  • Ad Soyad: Emina Sandal
  • Nereli: Sırbistan
  • Burcu:


  • Meslekler: ,
  • Ölüm Tarihi: --

Emina Sandal kimdir, Mustafa Sandal‘ın eşi olarak tanınmaktadır.

Emina Sandal, 15 Ocak 1982 tarihinde Yeni Pazar, Sırbistan‘da doğmuştur. Asıl adı Emina Jahović olup Boşnak asıllıdır. Annesi Seniya Hanım doktor pediyatrist, babası Doktor Nusret Bey ise kardiyologdur. Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan ve Sabina Jahović adlarında bir abisi ve bir ablası vardır. Abisi Mirsad Türkcan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçerek Türkcan soyadını almıştır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Yeni Pazar şehrinde okudu. Yedi yaşında müzik hayatına başladı. Stevan Stojanović Mokranjac Müzik Okuluna 7 yaşında klasik gitar eğitimi alarak başladı. Emina Sandal, Belgrad’ta BK Üniversitesi’de (Univerzitet Braća Karić) Yapımcılık, İşletme (Yönetim) bölümlerinden mezun oldu. Türk “Fabrika” markası ve Makedon “Kara” markası için katalog modelliği yapmıştır.

Emina Sandal, Sırpça, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Emina Sandal, 13 Ocak 2008 tarihinde şarkıcı Mustafa Sandal ile evlendi. Bu evlilikten Yaman (d.2008) ve Yavuz (d.2012) adında 2 erkek çocuğu vardır.

2010 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Hatice Aslan, Gül Onat, Kenan Bal, Ayten Soykök, Cüneyt Türel ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2010 – 2011 – Lale Devri (Lale) (Tv Dizisi)

Albümleri:
2002 – Tačka
2005 – Radije ranije

Singlelar:
2007 – Cool Žena
2008 – Exhale

Emina Sandal kimdir

Etiketler

Emina Sandal kimdir biyografisi toplam 1.493 kez okundu. Bugün ise 3 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz