Elizabeth Hurley kimdir

Ad Soyad: Elizabeth Hurley Doğum Tarihi: 10 Haziran 1965 Nereli: Hampshire, İngiltere Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Elizabeth Hurley kimdir, Elizabeth Jane Hurley, 1965 doğumlu İngiliz oyuncu, model ve yapımcı. Düşük bütçeli filmlerle başladığı oyunculuk hayatında fazla başarı elde edemeyen, ancak uzun süreli bir ilişki yaşadığı Hugh Grant’le birlikteyken galada giydiği bir elbiseyle medyanın gündemine düşen Hurley, bu tarihten beri Estee Lauder’la çalışıyor.

Elizabeth Hurley, 10 Haziran 1965’te Hampshire, İngiltre’de dünyaya geldi. Babası, İngiliz ordusunda görev yapan İrlanda kökenli bir Katolikti. Annesi ise bir öğretmendi. Katie adında bir ablası ve Michael adında bir erkek kardeşi vardı. Küçük yaşta bale dersleri almaya başladı. 12 yaşında, notları kötü olduğu halde bir yatılı okuldan burs kazandı. Daha sonra Harriet Costello, Queen Mary’s College ve sonra da London Studio Centre okullarına kayıt yaptırdı.

1980lerin sonunda, İngiltere’dek yerel bir gazetenin düzenlediği “yılın yüzü” yarışmasını kazandı ve ödül olarak Londra’da prestijli bir ajansla 1 yıl süreyle çalışma imkanı kazandı. Bu sırada oyunculuk alanında da bir kariyer çizmeye karar veren Hurley, birçok düşük bütçeli İngiliz ve Hollywood yapımında rol aldı. Bunlardan bir tanesi 1992 tarihli “Passenger 57“ydi. Oyuncu bu filmde bir teröristi canlandırdı.

Bu yıllarda İngitere’de çok sevilen ünlü oyuncu Hugh Grant’le birlikte olmaya başlamıştı. 1994’te Grant’in rol aldığı “Dört Nikah Bir Cenaze” adlı filmin galasına Grant’le birlikte katıldı. O gece giydiği siyah Versace marka elbise, basının bir hayli dikkatini çekmişti. Ancak Grant’in tüm dünyada büyük yankı uyandıran, bir fahişeyle birlikteyken polis tarafından basılması olayının ardından Hurley’nin ne yapacağı çok konuşuldu. Hurley, Hugh Grant’i affetmeyi tercih etti.

1995’te Hurley, halen çalışmakta olduğu dünyaca ünlü kozmetik markası Estee Lauder ile çalışmaya başladı. Grant ve Hurley, bu sırada “Simian Films” isimli bir yapım şirketi kurdu. Bu şirket, 1996 yapımı Hugh Grant’in de rol aldığı “Extreme Measures” ve 1999 yapımı “Mickey Blue Eyes” isimli iki film üretti. 2004 yılında ise Hurley, kendisinin de rol aldığı “Method” filminin yapımcılığını üstlendi. Bu şirket 2006 yılında tasfiye edildi ve ikili başka projelere odaklanmaya karar verdi.

Huçekenlerinden biri, bir Mike Myers komedisi olan “Austin Powers” oldu. Bu yapımın başarısının ardından, Hurley “EdTV“, “Bedazzled“, “Double Whammy“, “Serving Sara” gibi filmlerde rol aldı. Ayrıca bir reality serisi olan “Project Catwalk“un ilk sezonunun sunuculuğunu üstlendi.

Hurley, 2005 yılında “Elizabeth Hurley Beach” adı altında bir mayo koleksiyonunu piyasaya sürdü. 2006 yılında ise koleksiyonun satışı Avrupa’ya, Orta Doğu’ya, Avustralya’ya ve Asya’ya sıçradı.

Elizabeth Hurley, Hugh Grant’le uzun süren bir ilişki yaşadı (1987 – 2001). Bu ilişkinin bitmesinin ardından oyuncu, multimilyoner Stephen Bing’le birlikte olmaya başladı. 2001’de Bing’den hamile kalan Hurley, 4 Nisan 2002’de Damian Charles Hurley’yi dünyaya getirdi. Ancak hamilelik süreci Hurley için çok zor geçti. Stephen Bing, çocuğun babasının o olmadığını, Hurley’nin onu aldattığını ve çocuğun başka birinden olduğunu iddia etti. Ancak yapılan DNA testlerinin ardından çocuğun Bing’den olduğu ortaya çıktı. 2003 yılından beri oyuncu, Hintli tekstil kralı Arun Nayar ile birlikte. İkili, 2007 yılında 3 Mart’ta evleniyor. Düğünün şeref konuklarından biri de, Hurley’nin en yakın dostlarından biri ve çocuğunun vaftiz babası olan Hugh Grant olacak.

Hurley, şu anda Hugh Grant’in birlikte olduğu kişinin eski kocası Imran Khan’la çok yakın arkadaş. Londra’da, İngiltere’de bir köyde ve Beverly Hills’de evleri var. Estee Lauder ile çalışmaya başladıktan beri göğüs kanseri için yardım çalışmalarına katılıyor. Bu markanın ürettiği “Elizabeth Pink” isimli rujdan elde edilen gelirlerin bir kısmı göğüs kanseri yardım vakıflarına bağışlanıyor. En son rol aldığı film 2004 yapımı “Method”. Oğlunun 7 tane vaftiz babası var, bunlardan bir tanesi Hugh Grant, diğeri ise Elton John. 1979’dan beri hiç televizyon seyretmediğini iddia ediyor. Victoria Beckham ve David Beckham’ın oğulları Brooklyn ve Romeo’nun vaftiz annesi. 1.75 metre boyunda ve “Marilyn Monroe kadar şişman olsaydım intihar ederdim!” diyor.

İlgili Makaleler

Elizabeth Hurley hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu