Demet Evgar kimdir

Ad Soyad: Demet Evgar Doğum Tarihi: ?? ?? 1980 Nereli: Manisa Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Demet Evgar kimdir, Banyo, Güneşi Gördüm ve Yahşi Batı gibi popüler sinema filmlerinde ve Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım gibi T.V. dizilerinde rol almış olan Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. Halen Türkmax’da gösterilmekte olan 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide Emre Karayel’le beraber başrolü paylaşmaktadır.

Demet Evgar, 1980 yılında, Manisa’da dünyaya geldi. Manisa’da bulunan Afsem Tiyatrosu’nda, henüz 17 yaşındayken oyunculuğa başlayan Evgar, burada Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyununda yer aldı. Sahnenin büyüsüne kapılarak İstanbul’a gelen başarılı oyuncu, burada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

Konservatuar’da okuduğu yıllarda arkadaşlarıyla beraber kurduğu Tiyatro Kılçık adlı amatör tiyatroda yazarlık ve oyunculuk yapan Evgar, daha sonra da tiyatrodan kopmayarak Kenter Tiyatrosu’nun oyuncuları arasına girdi.

Tiyatronun yanı sıra aralarında Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım’ın da bulul alan Evgar, ayrıca Beyza’nın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı filmlerinde de rol aldı.

Demet Evgar, halen Türkmax’da yayınlanmakta olan ve başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide oynamaktadır. Un Gars Une Fille adlı Kanada dizisinden uyarlanan 1 Kadın 1 Erkek, Demet Evgar’a İsmail Cem T.V. Ödülleri’nde En İyi Komedi Dizisi Oyuncusu ödülünü getirirken dizinin kendisi de Dokuz Eylül Üniversitesi’nden En İyi T.V. Komedi Dizisi Ödülü’nü kazandı.

2017 yılı yapımı olan Aile Arasında’da filminde sanatçı Şevket Çoruh, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Devrim Yakut gibi başarılı isimlerle birlikte Demet Evgar’da yer almıştır.

2018 yapımı TV dizisi Avlu ile dikkatleri yeniden üzerine çeken Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece, Şebnem Dönmez, Teoman Kumbaracıbaşı gibi usta isimlerle başrolde oynamaktadır.

Oynadığı Filmler;
2005 – Banyo.
2005 – Beyza’nın Kadınları.
2009 – Güneşi Gördüm.
2010 – Yahşi Batı.
2010 – Vay Arkadaş.
2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi.
2015 – Yok Artık!.
2015 – Kötü Kedi Şerafettin (Seslendirme).
2018 – Aile Arasında.

Oynadığı Diziler;
2000 – Yedi Numara.
2002 – Aslı ile Kerem.
2002 – Tatlı Hayat.
2003 – Yuvam Yıkılmasın.
2003 – Çınaraltı.
2004 – Bütün Çocuklarım.
2005 – Emret Komutanım.
2006 – Erkekler Ağlamaz.
2009 – 1 Kadın 1 Erkek.
2017 – Vatanım Sensin.
2018 – Avlu.

Ödülleri

10. Afife Tiyatro Ödülleri(2005) – Yardımcı Rolde, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu – Gece Mevsimi.

Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi.

Lions Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi.

37.Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Komedi Kadın Oyuncusu.

İlgili Makaleler

Demet Evgar hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu