Cynthia Watros kimdir

Ad Soyad: Cynthia Watros Doğum Tarihi: 02 Eylül 1968 Nereli: Lake Orion, Michigan, Amerika Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Cynthia Watros kimdir, Cynthia Watros, 1968 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. Cynthia Watros, 2004 yılında ABC kanalında yayına başlayan Lost adlı dizide, psikolog Libby karakterini canlandırıyor.

Cynthia Michelle Watros, 2 Eylül 1968’de Lake Orion, Michigan’da dünyaya geldi. Gençlik çağında Akut İmmün Trombositopenik Purpura adı verilen kanla ilgili bir otoimmün hastalığı geçirdi. Bir kaç sene boyunca kemoterapi ve splenektomi gördüğü tedavi sürecinde, saçları döküldü ve kilo kaybetti.

Watros, 1994-1998 yılları arasında CBS’de yayınlanan pembe dizi Guiding Light’ta ‘Annie Dutton’ karakterini canlandırdı. Kahraman bir hemşirenin Reva Shayne karakteriyle (Kim Zimmer’in canlandırdığı) girdiği rekabet sonucu entrikacı birine dönüşümünü canlandırdığı bu rolle, 1998’de Öne Çıkan Başrol Kadın Oyuncu (Outstanding Lead Actress) dalında Daytime Emmy ödülü’nü kazandı.

1998’de bir süre Another World adlı pembe dizide Victoria Hudson McKinnon karos, aynı yıl Profiler adlı dizinin Perfect Helen isimli bölümünde ‘Helen’ karakterini canlandırdı. 2000’de Mercy Streets (Sam rolünde), 2001’de Yellow Bird (Alma Tutwiler rolünde) ve 2002’de P.S. Your Cat Is Dead! (Kate rolünde) filmlerinde oynadı.

2000-2002 yılları arasında Titus adlı Emmy adaylığı bulunan dizide Erin Fitzpatrick’i canlandırdı ve komedi oyuncusu olarak da kendini kabul ettirdi. Titus’un yayından kaldırılmasından sonra, The Drew Carey Show adlı komedi dizisinde 2002-2004 yılları arasında Kellie Newmark rolünde oynadı. Oynadığı süre boyunca dizinin başrol oyuncusu Drew Carey, jest olarak ona her hafta çiçek gönderdi.

Cynthia Watros, 2004 yılında ABC kanalında yayına başlayan Lost adlı dizinin 2. sezonunda, psikolog Libby karakterini canlandırdı. Lost dizisinden ayrıldıktan sonra CBS için My Ex-life adında Tom Cavanagh’ın eski karısını canlandırdığı bir pilot çalışma yaptı fakat dizi hiç yayınlanmadı.

Watros ve Lost dizisinin bir diğer oyuncusu Michelle Rodrigez ( Anna Lucia Perez rolünde), 1 Aralık 2005’de Kailua, Hawaii’de alkollü araba kullanmak ve trafik kurallarına aykırı davranmak suçlarından tutuklandılar. Watros, çıkarıldığı mahkemede suçlu bulundu ve para cezası ödemeye mahkum edildi ayrıca terapi görmesine karar verildi.

Curtis Gilliland ile evli olan Watros’un, 14 temmuz 2001’de dünyaya gelen Emma Rose ve Sadie Anna isimli ikiz kız çocukları var.

İlgili Makaleler

Cynthia Watros hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu