Cefi Kamhi kimdir

Ad Soyad: Cefi Kamhi Doğum Tarihi: ?? ?? 1952 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Cefi Kamhi kimdir, Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir.

Cefi Kamhi, 1952 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Yahudi Asıllı Türk İşadamıdır. Annesi Lea Moskoviç, babası Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi‘dir. Hayati Kamhi adında abisi vardı. Kerem Kamhi adında da kardeşi vardır.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Ardından İngiltere Henley Administrative Staff Collage’da yüksek lisansını yaptı.

TÜGİAD Onursal Başkanlığı, TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türk Çin İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, MESS Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İktisadi Vakfı, Ekonomik ve Sosyal Etütler Konferans Heyeti ve AET Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Cefi Kamhi, 1995-1999 yılları arasında tansu-ciller’in başkanı olduğu Doğru Yol Partisi‘nden 20. Dönem İstanbul Milletvekilliği yaptı. Bu dönemden sonra siyaseti bıraktı.

Babası işadamı Jak Kamhi kurucusu olduğu Profilo Holding‘in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır, Cefi Kamhi ise Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir. Kamhi Ailesi aynı zamanda Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi‘nin de kurucusudur.

Cefi Kamhi, sahibi olduğu Bodrum Yalıkavak Turizm ve Yat Limanı Yatırımları ve Tic. Aş.’yi 2011 yılının nisan ayında Palmili Grubu’nun sahibi Azeri kökenli Mübariz Gurbanoğlu Masimov‘a sattı.

Cefi Kamhi, Yasemin Kamhi (Gerçin) ile evlidir. Melda Kamhi ve Lara Kamhi adında kızları vardır.

İlgili Makaleler

Cefi Kamhi hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

  1. ÇOK İYİ BİR İNSAN OLUP ÇOK İNSANA İŞ VERDİĞİNİZ İÇİN HAYIRLA YADELİLİYORSUNUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu