Bülent Yıldırım kimdir

Ad Soyad: Bülent Yıldırım Doğum Tarihi: 01 Mart 1972 Nereli: Kayseri Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Bülent Yıldırım kimdir, Bülent Yıldırım, 1 Mart 1972 Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğmuştur. Sporla gerçek anlamda 11 yaşında tanıştı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Atletizm” ve “Futbol” dallarında açtığı Yaz Spor Okulu’na katıldı. Ortaokul ve lisede “atletizm” ve “futbol” takımlarında yer aldı.

1986 – 1989 yılları arasında Talas Belediyespor’da (o zamanki adı Yenidoğanspor) lisanslı olarak “futbol”, “voleybol” ve “hentbol” takımlarında oynadı. Genç takımda kaptan ve oyun kurucudur. A takımda defansta görev yapar ve amatör kümede 4 sezon futbol oynar. Hakemliğe başladığı döneme kadar da üniversitenin fakülte takımında da oynamayı sürdürdü.

1990 yılındaki ÖSS imtihanında Kayseri birincisi oldu. Bülent Yıldırım, (ODDÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ne girerek 1994 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda göreve başladı. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı görevine kadar yükseldi. Çalıştığı kurum, Türkiye’deki bütün ihracatçı ve ithalatçı firmaları denetler.

Ankara Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (ATAUM), “Avrupa Birliği Uluslararası İlişkiler Uzmanlığı sertifikasını da alır.

Mayıs 1994’te ODTÜ’de açılan hakem kursuna katıldı. Başlangıçta sadece kurli bir izleyici olmayı hedefliyerek kursa giden Bülent Yıldırım, şimdi FIFA kokartlı bir hakem.

Türkiye süper ligdeki kariyerine 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçı ile başladı. 20 Haziran 2011 tarihine kadar Türkiye profesyonel liglerinde 298 maçta görev aldı.

Fenerbahçe taraftarı olduğu söylenen Hakem Bülent Yıldırım, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren FIFA tarafından 2. kategori hakemliğe yükseltildi. UEFA tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirilmiştir.

2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa maçını, FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım yönetecek.

Bülent Yıldırım, 2004 yılında Bilnur hanımla evlendi.

Hakemlik Süreci :
1998’de 3.Lig Hakemi oldu. (C Klasmanı)
2001’de 2.Lig Hakemi oldu. (B Klasmanı)
2002’de 2.Lig A Kategorisi Hakemi oldu. (A Klasmanı)
2003’te Süper Lig Hakemi oldu

İlgili Makaleler

Bülent Yıldırım hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu