Aydoğan Vatandaş kimdir

Ad Soyad: Aydoğan Vatandaş Doğum Tarihi: 1974 Nereli: ABD Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Aydoğan Vatandaş kimdir, ‘Fuat Avni‘ olarak bilinen Twitter hesabının gerçek yöneticisinin ABD‘de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu belirlendi.

Aydoğan Vatandaş, 1974 yılında istanbul’da doğmuştur. 1988 yılında Deniz Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Deniz Harp Okulu’ndan ayrılan Aydoğan Vatandaş, aynı yıl Aksiyon dergisinde gazeteciliğe başladı. 1995-2000 yılları arasında Aksiyon dergisinde muhabirlik- yazarlık gibi çeşitlik görevlerde bulundu.
[line
Aydoğan Vatandaş, 2001 yılında Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2000-2004 yılları arasında Zaman gazetesinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığının yanı sıra Karakutu Programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Aydoğan Vatandaş, 2006 yılından 2016 yılının Ağustos ayına kadar ABD‘nin New York şehrinde yaşadı. 2009-2011 yılları arasında The New School’da medya alanında yüksek lisans yaptı ve aynı zamanda Today’s Zaman gazetesinde çalıştı. Pensilvanya‘daki Alvernia Üniversitesi‘nde doktora yaptı.

2013 yılında New York Soho bölgesindeki Babylon’da Brezilyalı Camila Oliveira ile evlendi ve New Jersey’nin Clifton bölgesinde yaşıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ‘nün Twitter’da propaganda aracı olarak kullandığı “Fuat Avni” hesabına istihbarat sağlayan trol ekibini tespit etti.

Darbeci FETÖ terör örgütünün birkaç yıldır sosyal medya twitter üzerinden propagandasını yapan Fuat Avni‘nin Aydoğan Vatandaş olduğu anlaşıldı.

Seyyar Wi-Fi’ler aracılığıyla internete bağlanan ve ABD‘den gönderilen şifreli SMS’leri Twitter mesajına dönüştüren şahsın, FETÖ medyasının ABD temsilcisi Aydoğan Vatandaş olduğu ortaya çıktı. FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe sürecinden sonra propaganda ve devlet kurumlarındaki özel bilgileri paylaşma amacıyla açtığı “fuat avni” hesabını yöneten kişinin Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini ise bizzat ABD Federal Soruşturma Servisi (FBI) verdi. Fuat Avni’nin deşifre olması ve FETÖ tarafından Türkiye’den nasıl kaçırıldığı ise adeta filmlere konu olacak cinsten

Aydoğan Vatandaş, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Emniyet ve Yargı gibi kurumlarına sızdırdığı militanları aracılığıyla elde ettiği gizli ve kritik bilgileri Cumhurbaşkanı’na yakın bir kişi imajı vererek Twitter’dan paylaşıyordu. Twitter mesajlarını AVM’lerde bulunan cafelerde oturarak yazan vatandaş, hiçbir şekilde cafelerin Wi-Fi hatlarını veya kullandığı GSM hattının sağladığı internet hizmetini kullanmadı. Vatandaş, internete bağlanabilmek için bir internet servis sağlayıcı şirketin verdiği seyyar Wi-Fi hizmetini kullandı.

1997-2015 yılları arasında özelikle komplo teorileri üzerine yazılmış 18 adet kitabı yayınlanan Aydoğan Vatandaş’ın son olarak umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sözde iddiaların kaleme alındığı ‘Hungry for power (İktidar Hırsı-Güç Zehirlenmesi: Erdoğan’ın Cadı Avı ve Devlet)’ isimli kitabı 2015 yılı içerinde yayınlandı.

Aydoğan Vatandaş’ın ‘Ergenekon Terör Örgütü‘ adını ilk defa 1996’da kullanan kişi olduğu öne sürülüyor.

İlgili Makaleler

Aydoğan Vatandaş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu