Ashton Kutcher kimdir

Ad Soyad: Ashton Kutcher Doğum Tarihi: 07 Şubat 1978 Nereli: Cedar Rapids, Iowa, ABD Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Ashton Kutcher kimdir, Ashton Kutcher, 1978 doğumlu, modellikden televizyon ve sinemaya geçiş yapmış Amerikalı oyuncu. MTV‘nin çok izlenen Punk’d şaka programının yapımcısı ve sunucusu. Aynı zamanda çok ses getiren Butterfly Effect filminin başrol oyuncusu ve yapımcısı olan Kutcher, 2005 yılında, aralarında 16 yıllık yaş farkı bulunan ünlü sinema oyuncusu Demi Moore ile yaptığı evliliği sürdürmekte.

General Mills‘de çalışan Larry Kutcher ile Procter&Gamble‘da çalışan Diane‘in ikiz çocuklarından biri olan Christopher Ashton Kutcher, 7 Şubat 1978‘te, Cedar Papids, Iowa‘da dünyaya geldi.

İkiz kardeşi Michael kalp hastasıydı ve on üç yaşındayken, yaşamını sürdürebilmesi için, kalp nakli ameliyatına ihtiyaar edip kendi kalbinin kardeşine verilmesini bile düşünen Christopher, bunu denemeye kalkmadan önce kaza geçirerek ölen bir kadının kalbi kardeşine nakledildi.

Çocukluk yılları boyunca kardeşinin hastalığı birçok aile problemine ve en sonunda da anne ve babasının boşanmalarına neden oldu. Kendisiyle yapılan bir söyleşide Kutcher, sırf daha fazla problem dinlemek istemediği için eve gitmediğini ve kendini işlerle meşgul ettiğini söylemişti. Homestead, Iowa’da bir çiftlikde büyüyen Kutcher, o yıllarda yerleri süpürerek ve kan vererek para kazanıyordu. Lise yıllarında, genç yaşta alkol kullanması sebebiyle uzaklaştırma cezası aldı. Ancak cezayı umursamayıp, okula zorla girmesi ve hırsızlık yaptığı için tutuklandı.

Liseyi bitirmesinin ardından girdiği Iowa Üniversitesi‘nde biyokimya mühendisliği okumaya başladı ancak modellik kariyeri için eğitimini yarım bıraktı. Özellikle iç çamaşırı modeli olarak ön plana çıkan Kutcher, o dönemde Chris (Christopher) adında birçok model olması yüzünden sadece Ashton Kutcher ismini kullanmaya başladı.

Ünlü televizyon şovu That 70’s Show‘da Michael Kelso rolü için bir barda otururken keşfedildi ve modellik kariyerinin ardından asıl istediği Hollywood‘a bu şekilde gitmiş oldu. İlk sinema filmi deneyimini 2000 yapımı komedi filmi Dude Where Is My Car ile yaşayan Kutcher, bu film ile MTV film ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday gösterildi. 2004‘te çekilen Butterfly Effect filmindeki dramatik rolüyle oldukça beğenildi. Aynı zamanda yapımcılığını da yaptığı film, gişede büyük başarı sağladı.

2003 yılında MTV için Punk’d adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2004 yılında Kid’s Choice Awards‘da, That 70’s Show ve Punk’d ile en iyi televizyon oyuncusu seçildi. Birçok ünlü kişiye yaptığı gizli kamera şakalarını içeren programı ile, yüksek izlenme oranları elde etti. 2005 yılında ise Beauty and the Geek adlı reality şovunun yapımcılığını üstlendi.

January Jones, Ashley Scott, Monet Mazur ve Brittany Murphy gibi birçok ünlü ile ilişki yaşayan Kutcher, 2003’ten itibaren Demi Moore ile çıkmaya başladı. Aralarındaki 16 yıllık yaş farkı olması nedeniyle medyaya konu olan ilişkilerinin sonunda, 2005 yılında Moore ile Yahudi Kabala dinine uygun bir törenle evlendi. Yaptığı evlilikle aynı zamanda Moore’un Bruce Willis ile olan evliliğinden olan üç çocuğunun da üvey babası oldu.

Kutcher aynı zamanda, Dolce adında bir İtalyan restoranının ve Japon yemekleri yapan Geisha House adlı restoranın sahibi.

İlgili Makaleler

Ashton Kutcher hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu