En Güncel Biyografi Sitesi, 21 Ağustos 2018

Arif Erkin Güzelbeyoğlu kimdir

Arif Erkin Güzelbeyoğlu kimdir, Arif Erkin Güzelbeyoğlu 1935 yılında Gaziantep‘de dünyaya gelmiştir. Güzelbeyzade adlı bir Türkmen boyundan gelen soyadı Güzelbeyoğlu olarak Türkçeleştirilmiştir.

Mimar, müzisyen, oyuncu ve bürokrattır.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı. Umut, Karakolda Ayna Var, Gramafon Avrat, Bir Milyara Çocuk, Bizimkiler gibi pek çok görsel yapımın müziklerine emek verdi. Umut filmi ile 1969 Adana Altın Koza Film Festivali’nde en iyi müzik ödülünü aldı.

Keşanlı Ali Destanı filmi ile başladığı oyunculuk hayatında ünlenmesi İkinci Bahar dizisi ile oldu. Aralık 2005 itibarı ile Yabancı Damat dizisinde “Memik Dede” karakterini canlandırdı. 2007 yapımı Beyaz Melek adlı sinema filminde de “Mala Ahmet” karakterini canlandırmıştır. Son olarak “Canım Ailem” dizisinde ‘Cabbar Ağa’ olarak karşımıza çıktı.

Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Piri Mehmet Paşa adlı divan üyesini oynamaktadır son olarak Hayat Devam Ediyor dizisinde “İbrahim” karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

Arif Erkin Güzelbeyoğlu kimdir Arif Erkin Güzelbeyoğlu kimdir biyografisi toplam 3.049 kez okundu. Bugün ise 2 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.