Andy Whitfield kimdir

Ad Soyad: Andy Whitfield Doğum Tarihi: 17 Ekim 1971 Nereli: İngiltere Meslekler: , Ölüm Tarihi: 11 Eylül 2011 Burcu:

Andy Whitfield kimdir, Spartacus: Blood and Sand dizisindeki Spartacus rolü ile tanınmaktadır.

Andy Whitfield, 17 Ekim 1971 tarihinde Amlwch, İngiltere‘de, Robert ve Pat Whitfield çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Laura adında bir kızkardeşi vardır. İngiltere’de Güney Yorkshire’deki Sheffield Üniversitesi‘nden bir inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1999 yılında Avustralya‘ya ailece göç etmişlerdir. Oyunculuğun yanı sıra modellik yapmıştır.

Bir süriği yaptı. Bir danışmanlık şirketi için mühendis olarak inşaat müfettişi olarak çalıştı. Aynı zamanlarda model olarak Avrupa ve Asya‘da yaklaşık 40 reklam kampanyasına katıldı. Sidney, Avustralya‘daki Screenwise Film & TV Aktörler Okulu’nda oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine 2004‘de başlayan Andy Whitfield’in ilk film deneyimi Gabriel’dir.

Andy Whitfield, 1999 yılında Terrica Smith-Whitfield ile evlendi, 2003 yılında boşandı. Ekim 2003 yılında Vashti Whitfield ile evlendi. Jesse Red ve Indigo Sky adında iki çocuğu oldu.

2010 yılında “Spartacus: Blood and Sand” dizisinde “Spartacus” karakterini canlandırdı. Dizide Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah ile birlikte rol aldı.

2010 yılında “Spartacus: Blood and Sand” dizisinin çekimleri sırasında 16 Mart 2010 tarihinde İkinci sezon hazırlıkları için olağan check-up’ını yaptırdığında tesadüfen Hodgkin dışı lenfoma teşhisi konuldu ve derhal Yeni Zelanda‘da tedaviye alındı. Hastalığı yenmesine karşın bir süre sonra hastalık nüksetmiştir.

Andy Whitfield, 11 Eylül 2011 tarihinde Sidney, Avustralya‘da kanser hastalığı yüzünden 40 yaşında ölmüştür.

2015 yılında ABD’li kadın yönetmen Lilibet Foster‘ın “Be Here Now” (Şimdi Burada Ol) adlı belgeseli, Andy Withfield‘ın kanser olduğunu öğrendiği 2010 yılının mart ayından başlayarak oyuncunun 11 Eylül 2011’deki ölümüne kadar olan süreci ele alıyor. Belgeselde Andy Whitfield ve eşi Vashti’nin kanser haberini alışı, tedavi süreci ve tedaviye cevap alamadıklarını öğrendiklerinde yaşadığı yıkım anlatılıyor. ‘Şimdi Burada Ol’ Andy Whitfield, kanser olduğunu öğrenince koluna “Be Here Now” yazılı dövme yaptırdı. Belgesel de adını bu sözden aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Be Here Now (Kendisi) (Belgesel Film)
2011 – Spartacus: Gods Of The Arena (Spartacus)(TV Dizisi)
2010 – The Clinic (Cameron) (Sinema Filmi)
2010 – Spartacus: Blood and Sand (Spartacus) (TV Dizisi)
2008 – McLeod’s Daughters (TV Dizisi)
2008 – Packed to the Rafters (TV Dizisi)
2008 – The Strip (TV Dizisi)
2007 – Gabriel (Gabriel) (Sinema Filmi)
2004 – All Saints (TV Dizisi).

Andy Whitfield hakkında yapılan aramalar

Andy Whitfield, Andy Whitfield biyografi, Andy Whitfield hayatı, Andy Whitfield nereli, Andy Whitfield kimdir, Andy Whitfield eşi, Andy Whitfield kaç yaşında, Andy Whitfield fotoğrafları

İlgili Makaleler

Andy Whitfield hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu