Alp Korkmaz kimdir

Ad Soyad: Alp Korkmaz Doğum Tarihi: 02 Mart 1981 Nereli: Ankara Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Alp Korkmaz kimdir, Alp Korkmaz, 2 Mart 1981 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Aslen İstanbul‘ludur. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okuduktan sonra, liseyi Çanakkale‘de okuduğu lisede bitirdi. Üniversiteyi okumak için Amerika‘ya gitti. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde bulunan bir devlet üniversitesi olan “University of South Florida” okulunda Radyo Televizyon bölümünde okurken Türkiye’ye geldi ve CNNTürkte staj yaptı. Tekrar Amerika’ya dönüp okulunu bitirdi . Mezun olduktan sonra New York‘a oyunculuk eğitimi almaya gitti.

New York’un en önemli Broadway müzikal okullarından Neighborhood Playhouse School of Theatre da eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yazında Türkiye ye döndü. İstanbul’a geleli 1 ay olmadan yapımcı Türker İnanoğlu tarafından keşfedilerek Erler Filmin yapımcılığını üstlendiği Arka Sokaklar adlı dizide Ali karakterini canlandırmaya başladı.

2010 yılının Nisan ayında diziden geçici bir süre ayrılarak, 333. Kısa dönem askerliğini yaptı. Eylül 2010 ayında Bingöl‘de askerliğini tamamlamıştır.

İlk sinema filmini 2009 yılında başrollerinde Cem Davran ve Bülent Şakrak‘ın oynadığı “Melekler ve Kumarbazlar” filminde gerçekleştirdi.

2011 yılında Özgür Ozan‘la birlikte “Turkcell” reklamında rol almıştır.

İkinci sinema filminde 2012 yılında çekilen “Laz Vampir Tirakula” adlı filmde Wilma Elles, Levent Sülün gibi oyuncularla beraber oynadı. 2013 yılında ise “Peri Masalı” filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri:
2009 – Melekler Ve Kumarbazlar (Sinema)
2012 – Laz Vampir Tirakula (Sinema)
2014 – Peri Masalı (Sinema)
2006 – 2014 – Arka Sokaklar (Dizi)

İlgili Makaleler

Alp Korkmaz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

  1. Alp Bey seni çok begenerek izliyorum ve seni çok seviyorum keşke karşılıklı bir kahve içsek. Allh’a emanet ol her zaman dualarım seninle Seni Çoook Seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu