Allen Hulsey kimdir

Ad Soyad: Allen Hulsey Doğum Tarihi: 08 Şubat 1985 Nereli: Rochester, New York , ABD Meslekler: , , Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Allen Hulsey kimdir, 21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programındadır.

Allen Hulsey, 8 Şubat 1985 tarihinde ABD, New York, Rochester’de doğmuştur. Babasının görevi yüzünden 7-11 yaşları arasında çocukluğunu Türkiye’de Ankara ve Konya‘da geçirdi. O yüzden şimdi Türkçesi çok iyi. Bir süredir İstanbul‘da yaşıyor. Türkiye’den sonra gittikleri Almanya‘da babası onu yatılı okula vermiş. Almanya’da yatılı okul günlerinde gitara ve müziğe sevdalanmış. Liseyi ise çok daha uzakta Dallas Texas’da bitirmiştir. ABD. Boston, Massachusetts‘te bir özel okul olan Berklee College of Music okulunda burslu okuyarak müzik eğitimi aldı ve 2006 yılında mezun oldu. Okul sonrası 2012 yılına kadar New York’da müzisyenlik yapmış.

Boston’da, Çocuk Psikolojisi, Çocuklar için Müzik ve Edebiyat, 0-6 Yaş Arası Çocuk Gelişimi dallarında eğitim almış. New York’ta 2006 yılından beri sürdürdüğü özel derslerinin yanı sıra, Kidville, Free To Be Under Three ve Hepburn Music School gibi New York’un en başarılı eğitim programlarında çocuklarla çalışmış.

New York’da yaşarken Berklee’de tanıştığı Emre Atabay‘la beraber Muj grubunu kurdu. Bebekleri çok sevdiği için doğum günlerinde onlara müzik yapmaya gidiyordu. Ayrıca New York‘ta Bowery Ballroom, Blender Theater, Webster Hall, Paperbox gibi yerlerde sahneye çıkıyordu. 2013 yılında tatil için İstanbul‘a geldiğinde İstanbul’da pek çok sahnede kendine yer bulmuş. Hayal Kahvesindeki konserinde Gripin’den Birol Namoğlu, Kadıköy Shaft’ta sahne alırken Mabel Matiz eşlik etmiş.

İç çamaşırları ve çorapları hep siyah olan Allen Hulsey, mutlaka bileklik ya da kendi yaptığı kolyeleri takmaktadır. Müzisyen olduğu için Rolling Stones, Velvet Underground, David Bowie, Jimi Hendrix gibi rock yıldızlarının tarzından etkilendiğini belirtmektedir.

Türkiye’de en az 42 ilçe gezdiğini belirten Allen Huyor.

Allen Hulsey, durmayı sevmeyenlerden. Yeninin ve farklının peşinde. İyi de bir aşçı. Bu yüzden “Gourmet Guitar” konseptini hayata geçirmiş. Yemek ve müzik kültürünü bir arada harmanlayarak keyifli ve özgün etkinlikler yapıyor. Müzik ziyafeti ile damak zevkini birleştiren “Gourmet Guitar” etkinlikleri New York‘ta başlamış ve Amerikan futbolcularından, hokey oyuncularına; tasarımcılardan film prodüktörlerine; sanatçılardan belgeselcilere; borsacılardan müzisyenlere; avukatlardan çocuk eğitim kurumlarına gitmiş. Allen, her organizasyona özel olarak hazırladığı gurme menülerin ardından tatlıyla birlikte akustik gitar performansını servis ediyor ve gelenlere özel bir konser ziyafeti çekiyor. “İki yaşımdan beri yemek yapıyorum desem abartmış olmam” diyor Hulsey, “çocuklarla ve yemekle aram iyidir!” “Bir dönem New York’ta restoranda çalıştım. Şeflik de dahil akla gelebilecek her işi yaptım diye de ekliyor.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Allen Hulsey hakkında yapılan aramalar

Allen Hulsey, Allen Hulsey biyografi, Allen Hulsey hayatı, Allen Hulsey nereli, Allen Hulsey kimdir, Allen Hulsey eşi, Allen Hulsey kaç yaşında, Allen Hulsey fotoğrafları

İlgili Makaleler

Allen Hulsey hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu