Ahmet Şimşek kimdir

Ad Soyad: Ahmet Şimşek Doğum Tarihi: ?? ?? 1930 Nereli: Erzurum Meslekler: Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Ahmet Şimşek kimdir, Türkiye’de İngilizce ve Almanca eğitiminin öncü kuruluşlarından biri “Ahmet Şimşek Koleji” sahibidir.

Ahmet Şimşek, 1934 Yılında Erzurum‘da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Erzurum’da okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1958 yılında mezun oldu. Beraberinde okumakta olduğu İktisat Fakültesinin Gazetecilik Enstitüsünü de 1958 yılında bitirdi. Erzurum’da avukatlık yapmaya başladı. Askerliğinde askeri hakimlik yaptı. Askerlik dönüşü iş hayatına atıldı.

1960-1963 yıllarında Erzurum Ticaret Odası Başkanlığı, SSK Hukuk Müşavirliği, Belediye Başkan Vekilliği ile birlikte Belediye Meclis Başkanlığı ve aynı yıllarda Kültür Ocakları Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

Erzurum’da Modern Mağazacılık çalışmaları old Anadolu’nun kültürüne hizmet eden en büyük salonlarına sahip Arı Sineması ve Kültür Merkezini kurdu.

1967 yılında İstanbul‘a yerleşti. İstanbul arsa ofisini kurdu. Uzun yıllar İstanbul Anadolu yakasında, İzmit‘e kadar arsa ve konut üretip sattı. Bu arazilerin parselasyonunda özellikle okullara yer ayırarak, çok sayıda okul binasının yapılmasına maddi destek verdi.

Eğitim ve öğretime verdiği büyük önem ve sevgi sebebiyle 1985 yılında İstanbul Kartal’da tüm eğitim birimlerini içine toplayan Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlarını kurdu.

Anadolu Lisesi statüsüne sahip Ahmet Şimşek Koleji, Kuruluş çalışmalarını 1985 yılında tamamlayarak, 1986 eğitim ve öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Ahmet Şimşek, şarkıcı Yasemin Kumral ile evlendi. “Tuncay”, “Altay Murat”, Yıldırım Ahmet ile Enis Yasin adında 4 erkek çocuğu ve Nilay Şimşek adında bir kızı vardır.

Ahmet Şimşek hakkında yapılan aramalar

Ahmet Şimşek, Ahmet Şimşek biyografi, Ahmet Şimşek hayatı, Ahmet Şimşek nereli, Ahmet Şimşek kimdir, Ahmet Şimşek eşi, Ahmet Şimşek kaç yaşında, Ahmet Şimşek fotoğrafları

İlgili Makaleler

Ahmet Şimşek hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu