Adnan Oktar kimdir

Ad Soyad: Adnan Oktar Doğum Tarihi: 02 Şubat 1956 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: -- Burcu: Kova

Adnan Oktar kimdir, Kamuoyunun Adnan Hoca olarak tanıdığı zattır kendisi. Çeşitli basın organlarında kendisine bazı suçlarla itham eden iddialarla da gündeme gelmiştir.

Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Kova burcu erkeği olan Adnan Oktar’ın Annesinin adı Mediha, babasının adı Yusuf’tur. Babasını küçük yaşta kaybeden Adnan Oktar, ortaokulu Cebeci’de, liseyi Kurtuluş’ta okudu.

Liseden sonra 1979 yılında İstanbul‘daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Fazla devam edemedi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne geçti ancak burayı da bitiremedi.
Nur ekolüne yakınlığıyla bilinen Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır.

Harun Yahya mahlasıyla 300 adet kitap yazdı. 70’den fazla dile tercüme edildi. Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya takma adıyla çok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap hazırladı. Adnan Oktar gurubuna bağlı internet siteleri, Tv ve değişik yayın araçlarıyla başlıca mehdilik, mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman, mesih, İsa’nın dönüşü gibi konularda yayın yapmaktadır.

Adnan Oktar kendisinin de Hz. Muhammed‘in soyundan geldiğini iddia etmektedir.

Bilim Araştırma Vakfı (BAV)’nın kurucusudur. Milli Gazete ve Akit Gazetesi‘nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır.

1993 yılında Eskişehir Hava Hastanesi’nden aldığı “askerliğe elverişli değildir” raporuyla askerlik yapmadı. 18 Ağustos 2000 tarihinde bedelli askerlikten yararlanarak bedeli ödemiş ve terhis belgesini almıştır.

İlgili Makaleler

Adnan Oktar hakkında ziyaretçi yorumları

5 Yorum

  1. bu adamı anlayan varsa beni de bilgilendirir ise çok sevinirim. anlamadığım konu bu değirmenin suyu nereden geliyor bunun arkasında kimler var.

  2. DEMEK Kİ ÜLKEMİZDE BİZİM BİLMEDİĞİMİZ DAHA NİCE NİCE VATAN HAİNLERİ VAR ALLAH BUNLARDAN GÜZEL ÜLKEMİ VE BİZ TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN

  3. bunların teşhis edilmesi ve üzerinde titizlikle durulması tabi ki önemli ancak, bunlar ve bunun gibiler israil,,ABD,Almanya ve bir çok avrupa ülkesinin destekleri ile fetö, pkk ve benzeri gibi güçlerle yıkamadığı Türkiye yi davamızdan vazgeçtik deyip te mücadelesini bırakmayacaktır. Bunların yok olmasından sonra hangi planlar içerisinde bunları çözmemiz gerekir bunun içinde TÜRK MİLLETİ UYANIK, AKILLI VE OYUNLARA GELMEMELİDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu