Zeynep Mansur kimdir

Ad Soyad: Zeynep Mansur Doğum Tarihi: 22 Nisan 1976 Nereli: Ankara Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Zeynep Mansur kimdir, Zeynep Mansur, 22 Nisan 1976 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Mısırlı bir baba ve Arnavut Türk kökenli bir annenin dört çocuğunun üçüncüsüdür. İki abisi, bir kız kardeşi vardır. Babası Mısır’da yaşarken o annesi ile beraber Ankara’da yaşadı. Babasını dört yaşından sonra hiç görmedi.

19 yaşında geçirdiği çok büyük bir trafik kazasında arkadaşını kaybeden Zeynep Mansur,bir yıl yatalak yaşadı. Geçirdiği iki büyük ameliyat sonrası ve azmiyle o kötü günlerin hayatındaki izlerini sildi.

17 yaşında ilk olarak Ankara‘da, o yılların çok önemli bir gazinosu olan Altınnal Gazinosu’nda sahne aldı. 1998 yılında Ankara’dan istanbul’a geldi. İstanbul’da çeşitli gazino ve barlarda sahne aldı. 2000 yılında sözlerini kendisinin yazdığı “Beyaz Sevdalar” isimli albümünü çıkardı. Ardından 2003 yılında “Yüzde Yüz Severim”, 2007’de “Sen Nasıl İstersen”, 2013 yılında “Yudum Yudum” ve 2016 yılında “Yine Bana Zor Geliyor” albümlerini çıkardı.

1995 yılında Best Model Yarışması’nda 6.oldu. 1995 yılında şarkıcılığa başladı ve ilk olarak Bursa‘da genç assolist Binnaz Avcı ile çalışan Zeynep Mansur, sahnelere ilk kez Bursa’da ‘merhaba’ dedi

Faruk K‘dan dans dersleri alan Mansur, ilk single’ı olan “Beyaz Sevdalar”ı, 2000 yılında yayınladı. Albüme adını verdiği bu şarkının sözlerini kendisi yazan Zeynep Mansur, bunu büyük aşk yaşadığı Beyaz’a (Beyazıt Öztürk) ithaf ettiğini itiraf etmişti.

Şarkıcılığının yanı sıra yazdığı kitaplar ile çalışma hayatına devam etti. 2003 yılında düz yazılardan oluşan ilk kitabı -kaybettiği dedesine ithaf ettiği- “Sarı Saçlarımı Kestim”i çıkardı. Bu kitabın tüm gelirini Darülaceze‘nin eksik ihtiyaçlarını gidermek için bağışladı. Ardından, “Platonik Bir Aşk” ve onun devamı niteliğinde olan “Gidiyorum Bu Aşktan” isimli romanlarını yayınladıktan sonra, ilişkilere yönelik “Ben Erkek Olsaydım” isimli kitabı yayınlandı. 2014 yılında ise “Sonbahar” isimli bir roman yazdı.

Şarkıcılığın çocukluk hayali olduğunu ve şu an hayalini yaşadığını söyleyen Mansur, şarkıcılığın yanı sıra yazarlık, modellik, oyunculuk, sunuculuk gibi bir çok farklı sektörde başarılı işlere imza attı. Sosyal sorumluluk projelerine de her zaman destek veren Zeynep Mansur, bazı sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyor.

TGRT‘de 2003 yılında perşembe günleri 10.00-12.00 arasında yayınlanan spor-magazin programı “Tele Kritik” adlı programı sundu.

1998’de yönetmen Abdullah Oğuz‘un çektiği Milliyet’in araba kampanyası reklam filminde rol aldı. Müslüm Gürses‘in “Hangimiz Sevmedik” klibinde rol aldı.

Zeynep Mansur, 2007 yılında sunuculuğunu Behzat Uygur ve Gamze Özçelik‘in yaptığı ve jüri koltuğunda Olcayto Ahmet Tuğsuz, Ayşe Arman, Sema Çelebi, Alinur Velidedeoğlu ve Hande Ataizi olan İkinci sezon “Buzda Dans” adlı buz pateni yarışmasına katıldı. İlhan Mansız, Yasemin Hadivent, Magic Necmi, Merve Büyüksaraç, Hülya Yiğitalp, Ece Gürsel, Paşhan Yılmazel, Hasan Yılmaz, Atilla Taş, Umut Akyürek, Zeynep Mansur, Melih Gümüşbıçak ile yarıştı ve sonunda İlhan Mansız birinci oldu.

2013 yılında, albümle aynı adı taşıyan ve söz- müzikleri Eflatun (müzisyen), düzenlemesi Ozan Doğulu‘ya ait ‘Yudum Yudum’ adlı şarkısının dışında; albüme Sezen Aksu ve Aslızen de destek verdi.

2015yılında atv’de “DÖNDÜR ŞANSINI” programında yer aldı.

Albümleri:
2000 – Beyaz Sevdalar
2004 – Yüzde Yüz Severim
2006 – Sen Nasıl İstersen (maxi single )
2013 – Yudum Yudum (maxi single )
2016 – Yine Bana Zor Geliyor (maxi single )

Kitapları :
2003 – Sarı Saçlarımı Kestirdim ( şiir kitabı)
2004 – Platonik Bir Aşk (Roman)
2005 – Gidiyorum Bu Aşktan (Roman)
2009 – Ben Erkek Olsaydım (Roman)
2014 – Sonbahar

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2012 – Araf Zamanı (konuk oyuncu)(TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı)
2009 – Hicran Yarası (Filiz) (TV Dizisi)
1998 – Bizim Mahalle (13 Bölüm) (TV Dizisi)
1992 – Aşık Oldum (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Zeynep Mansur hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu