En Güncel Biyografi Sitesi, 17 Ağustos 2018

Yiğit Özgür kimdir

  • Ad Soyad: Yiğit Özgür
  • Nereli: İstanbul
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Yiğit Özgür kimdir, Yiğit Özgür, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve İstanbul’da bitirdi. Liseyi Antalya’da bitirdi. Hobi olarak Antalya’da belediyenin açtığı karikatür okuluna gitti. Hacettepe Üniversitesi Grafik Bölümü’nü kazanınca Ankara’ya gitti.

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Grafik Bölümü’nü bitirmiştir. 17 yaşında Karikatür çizmeye başlamış, Okul bittikten sonra bir mizah dergisinde çizmek geldi. Leman dergisinde çizmeye başladı. 1.5 sene sonra Leman’dan ayrıldı. Penguen mizah dergisine geçti. Penguen dergisine geçtikten sonra, kendine özgü uzun konuşma balonları ile dikkat çekmeye başlamış ve daha geniş kitlelerce tanınmıştır. Milliyet Gazetesi’ne de karikatürler çizdi.

2002 yılından 2008 yılının Kasım ayına kadar “Bilim Çocuk dergisi” için “Buket Anlatıyor” karikatürü serisini çizmiştir.

2007 Ağustosunda Penguen’den ayrılarak, arkadaşları ile birlikte Uykusuz adlı yeni bir dergi çıkaran Özgür, geyikle karışık absürtlük içeren esprilerini, gün geçtikçe daha basitleşen çizgilerle karikatürleştiriyor.

Yiğit Özgür’ün çizimlerinde çoğunlukla birbirini pek anlamayan iki kişi arasındaki diyaloglara rastlanıyor. Uzun “diyaloglardan” ortaya bir diyalogsuzluk çıkıyor .

Kitapları:
2004 – Karikatürler (Doğan Kitap)
2011 – Karikatürler 2 (Mürekkep Yayınları)
Mürekkep Yayınları)

Yiğit Özgür kimdir

Etiketler

Yiğit Özgür kimdir biyografisi toplam 4.663 kez okundu. Bugün ise 1 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.